SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Dekretimi i Xhafës: Gjerkmarkaj: Nishani duhej të jepte dorëheqje

Agron Gjerkmarkaj, shkruan sot në gazetën Panorama se Presidenti zbatoi Kushteten per dekretimin e Xhafës, por shton se do me pelqente ‘një gjest sublim nga ana e Presidentit”. Gjekmarkaj mendon se me anë të këtij gjesti (dorëheqje) do të sensibilizohej shoqëria dhe opinioni ndërkombëtar mbi atë që po ndodh në Shqipëri në raport me të kaluarën diktatoriale, dhe për më tepër me të tashmen kaq të paqartë, ku qeveria kërcënon se do të shkojë në zgjedhje pa opozitën, ose me të si fasadë”.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?