SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Nga Kreshnik Çollaku: Gjirize të Fëlliqësisë Publike.

Sot dy gazetat qeveritare “Shqiptarja.Com” dhe “Tema” kane botuar dhe shperndare nje shkrim ku sipas tyre paraqitet nje liste drejtuesish te PD te mbeshtetur permes projektesh apo financimesh nga Fondacioni Soros.
Ne mes emrave permendet edhe emri im.
Banalitetit te ketyre shpifjeve mbase nuk do te ishte e udhes tu pergjijesha por ne respekt te cdo lexuesi te paditur e painformuar te cilit pacavure te tilla mund ti krijojne sadopak ide te gabuara,persa me perket deklaroj :

Ne asnje dite nga 46 vitet e jetes time ,ne asnje forme nuk kam patur as mbeshtetjen as financime nga Fondacioni Soros.
As nuk kam kerkuar as kam marre asnje financim ne asnje lloje forme ne asnje lloj kohe.
Nese baltehedhesit gjejne dhe provojne qofte edhe 1 cent te perfituar nga une nga Fondacioni Soros ne cdo lloj forme ose kohe…une deklaroj se jap doreheqje nga cdo lloj funksioni politik edhe publik.

Perbaltja e kujtedo eshte menyra me e mire dhe po aq e felliqur per te mbuluar dhe mbrojtur perfituesit e vertete dhe marionetat e Soros ne Shqiperi.
Lajmi i mire eshte se ketyre gjirizeve te felliqesise publike po u shkurtohen oret e ditet dhe fundin e kane afer.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?