SPRINT NEWS ALBANIA

Art

Këngëtarja 28 vjeçare Ruse do marri pjesë në Eurovizion me karrocë/Video

“Flaka po digjet” titullohet kënga e ruses e cila do të jetë pjesë e Eurovizionit që mbahet në datat 9,11 dhe 13 maj.

Këngëtarja sivjet do ti mbushë 28 vjet dhe është në karrocë që nga mosha e re, raportojn mediat ruse.

Rusia ka vendosur që mos ti mungojë garës këtë vit edhe pse ajo mbahet në Ukrainë dhe marrë parasysh raportet mes dy shteteve pritej që Rusia mund të mungonte në garë.

Rusia e ka fituar Evrovizionin në vitin 2008 kur fitoi Dima Bilan me këngën Believe. /Insajderi.com

Lexo edhe:

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?