Z Nishani, mos e dekretoni hetuesin e diktatorit dhe familjen e bandave të drogës.

Analize

Eshte nje rast i arte per Presidentin e Republikes per te mos e dekretuar si Minister ish hetuesin e diktatorit enver hoxha.

Eshte ne doren dhe nderin e tij qe te ruaj te paster emrin e institucionit te tij duke mos e njollosur me dekretime te personave qe kane vene firmen e tyre mbi internime, burgosje dhe pushkatime.

Si te mos mjaftojnte kjo, familja e Fatmir Xhafes eshte e perfshire ne rrjete droge dhe kontrabande te bera publike nga media dhe institucione drejtesie te shteteve fqinje.

Vendosja e Fatmir Xhafes ne ate post nuk ka te beje me reputacionin e tij, por me shume per t’u mbyllur gojen kastave te vjetra ne PS te cilet kane mbet te paperfaqesuara ne nivele te larta qeverisese. Edhe vete Rama e di ose e ndjen qe nje kundershtim dekretimi mund ti vije nga Presidente dhe me kete rast lan gojen e tij ndaj kesaj kaste qe eshte vendimtare per partine e tij ne zgjedhjet qe po afrojne.

I nderuar President!

Mos e dekreto pinjollin e diktatorit, aq me teper kur syte tane shikojne pertej Europes!

Ruaje te paster Institucionin tend dhe mos e njollos me njolla droge dhe krimi.

Risultati immagini per nishani xhafa

 

SPRINT.AL

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?