Kërcënohet Agron Tufa dhe Erald Kapri. Ja sms-ja kërcënuese

Aktualitet

Shkrimtari Agron Tufa eshte kercenuar mbremjen e djeshme pas nje emisioni televizin ne Top Channel.

Kete e ben te ditur vete shkrimtari ne nje status te tijin ku publikon edhe sms kercenuese ndaj tij. Kercenimi vjen pas kerkeses se Agron Tufes per ndalinim e shfaqjeve te filmave shqiptare me permbajtje propogandistike komuniste. Bashke me te eshte kercenuar edhe Erald Kapri si inicues i perbashket me Tufen per nismen e ndalimit te filmave shqiptare ne ekranet televizive.

Ja çfare shkruan ne statusin e tij shkrimtari Tufa:-

 

Mbreme mora nje kercënim anonim per shkak, se me kolegun tim, z. Erald Kapri (i kërcënuar dhe ai) ndermorem nje nismë, për të naluar me ligj filmat propagandistikë komunistë të rregjimit te Enver Hoxhes, si lëndë toksike, radioaktive, e dëmshme për shendetin moral publiik. Mbetjet e diktaturës dhe nostalgjikët e asaj idile kinematografike perverse, incestuoze, qenkan prekur në kockë. Ne News 24 kisha sqaruar, se: jo perjashtimisht të gjithe filmat te ndalohen. Por te behet nje liste e kujdesshme e filmave ( te paket) qe nuk perçojne propagande komuniste, si dhe: te gjithe filmat e ‘mbijetuar’ te paraprihen para transmetimit me një 5 minutesh hyrje, ku te shpjegohet se perse transmetohet aksh film (vlera artistike, regjisoriale, aktoriale, tematike etj).
Shihni reagimin:

Fotografia e Agron Tufa
Total 1 Votes
1

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?