Aktualitet

Tritan Shehu: RTSH, turp dhe provokacion!

Per mbi 30 min sonte tranzmeton kenge lavdie per PPSH, “fitoret” e socializmit, rrugen revolucionare, mposhtjen e “agresionit” kapitalist dhe te tjera brockulla te tilla.
DHE KY TASHME ESHTE NJE PERVERSITET I PERSERITUR.
Kjo eshte njelloj sikur kanalet gjermane apo italiane te tranzmetojne hymnet e nazizmit apo fashizmit.
ESHTE NJE VEPRIM I KUNDRALIGJSHEM PER NE.
Ky provokacion nuk justifikohet edhe nga zeri i kengetares se mrekullueshme Vace Zela.
Vacja qe, per fatkeqesine e saj dhe tonen, ishte e detyruar te interpretonte edhe “zhurma” te tilla, ka nje repertor shume te pasur e te larmishem per te zgjedhur me te bukuren.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?