Kulture

Aktori Petrit Malaj për profesorin e tij, Birçe Hasko!

Teksa uron gjithë arsimtarët, Malaj ndalet tek një emër i veçantë i skenës, Birçe Hasko. “Telefonata urim ishte për njërin prej atyre që më mësuan në këtë jetë me plot dashuri e përkushtim…. Prof. Birçe Haskon, njeriun e thjeshtë, të dashur, të talentuar që ne studentët e donim aq shumë! E uroj për gjithçka ka bërë për ne! Dhe mendoj se ne ishim me fat që kishim pedagogë të tillë! Gëzuar Profesor! Paçi shëndet e jetë!”,- shkruan aktori Malaj.

Postimi i plotë në Facebook:

“Përshëndetje miqtë e mij!

Sot ditën e fillova me një telefonatë shumë të dashur për mua.

Në fakt mua më pëlqen që t’i vlerësoj e respektoj ditët e shënuara të vendit tim.

E sot është 7 Marsi, dita e përhapjes së dijes e kulturës!

Dita e mësuesit, njeriut që përhap dritë e dashuri.

Dhe telefonata urim ishte për njërin prej atyre që më mësuan në këtë jetë me plot dashuri e përkushtim….

Prof. Birçe Haskon, njeriun e thjeshtë, të dashur, të talentuar që ne studentët e donim aq shumë!

E uroj për gjithçka ka bërë për ne! Dhe mendoj se ne ishim me fat që kishim pedagogë të tillë!

Gëzuar Profesor!

Paçi shëndet e jetë!

Gëzuar Neta, Labo, Hajdho, Natasha, mesuesja ime e parë Gjylfidane, Doris,mesues Hajredini, Prof. Fahriu,Nora,Vita,Lefter e shumë e shumë të tjerë!

Gëzuar gjithë edukatorët, mësuesit e kolegët e mij pedagogë!

Respekt e mirënjohje përherë!”

Risultati immagini per BIRCE HASKO PETRIT MALAJ

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?