Nga Ylli Dylgjeri: I sëmuri, gazetari i ABC News dhe Unë

Shkrime

Shoferi i ambulancës së qendres shendetësore në Rogozhinë duhet shpall Hero i Punës kapitaliste! Bën një punë të paparë e dëgjuar më parë.
Shoferi është specializuar për të drejtuar ambulancën dhe të sëmurin njëherësh. Guidon makinën, I vë maskën e oksigjenit, ja shton, ja pakson…si e do i sëmuri i shtrirë në barrelë.
Gazetari ABC: si e regjistroni oksigjenin kur ja
vë në hundë të sëmurit?
Shoferri: ja, dhe e vendos vetë oksigjenin për demostrim në hundën e tij.
Gazetari ABC: po si e regjistron ti?
Shoferri: e pyes të sëmurin: do më shumë? Do më pak?
Gazetari ABC… duket i sqaruar!!!
Unë: Po kur i sëmuri nuk flet? I ka rrënë damllaja etj, si e regjistron Ti oksigjenin?
Shoferri: ky rast i rrallë…marrim familjen në telefon dhe e pyesim: Sa e do oksigjenin?
Unë: Po kur nuk përgjigjet në telefon as familja?
Shoferi; atëhere marrim Ministrin Beqja në telefon …por ndërkohë i semuri… ka vdekur!
faleminderit për intervistën.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?