Stil/Jetë

Mbretëresha e Anglisë 91-vjeç kalëron mbi kalë

Mbretëresha e Anglisë është fotografuar kur ka dalë për të kalëruar me shoqëruesin e saj, Head Groom Terry Pendry këtë mëngjes.

91-vjeçarja dukej e qetë ndërkohë që kalëronte në fusha, duke marrë ajër të pastër.

Mbretëresha Elizabeth kishte zgjedhur kalin e saj të zi ‘Carltonlima Emma’ për këtë shëtitje.

Ajo nuk ka zgjedhur që të veshë një helmetë për tu mbrojtur nga ndonjë rrezik, por thjesht ka vendosur një shall.

Ajo është e njohur për dashurinë e saj ndaj kuajve dhe dihet se hera e parë që ka kalëruar, ka qenë kur ishte 4 vjeç me një kalë vogël, të quajtur ‘Peggy

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?