Basha: Ja 15 kriminelët e qeverisë Rama. Video

Aktualitet

Lulzim Basha, kreu i opozitës, ka publikuar një video sot në rrjetet sociale, e cila shfaq listën e deputetëve të inkriminuar të mazhorancës, listën problematike që rezultoi pas hyrjes në fuqi të ligjit të dekriminalizimit.

“Edi Rama erdhi në pushtet së bashku me krimin dhe po kërkon ta mbajë pushtetin së bashku me krimin,” është diçitura që Basha i ka vendosur kësaj videoje.  Dhe, pas një prezantimi me emër dhe figurë të deputetëve dhe pushtetarëve të kapur nga ligji i dekriminalizimit, videoja jep konkluzionin:”Edi Rama i futi me vetëdije në listat e PD-së. Edi Rama do pushtet dhe para. Vetëm krimi ia siguron votat dhe paratë. Duam zgjedhje pa kriminelë!”

https://www.facebook.com/lulzimbasha.al/videos/1430858343632009/

Total 1 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?