Nga Arian Galdini: O ju shqipmedia e ju shqipshkronjës që mbroni Gruevskin dhe Ivanovin, o ju të shitur a trushkulur

Aktualitet

Lexoj media shqip e shkronjes shqiptare, qe fajesojne Platformen shqiptare si shkak te krizes ne Maqedoni.
Keto media shqip e keta shkronjes shqiptare, ose jane trushkulur, ose jane te paguar, se ndryshe nuk shpjegohet dot.

O ju shqipmedia e ju shqipshkronjes qe mbroni Gruevskin dhe Ivanovin, o ju te shitur a trushkulur,

Fiksojeni mire ne mendje:

Maqedonia eshte shtet multietnik, multifetar dhe euroatlantik.
Shqiptaret ne Maqedoni nuk jane minoritet por etnik.
Shqiptaret ne Maqedoni jane etni shtetformuese dhe autoktone.
Qe nga Gligorovi e deri tek Gruevski shqiptaret jane trajtuar si qytetare te dores se dyte ne Maqedoni.
Shqiptaret kane vuajtur segregacionin, diskriminimin, perbuzjen, keqtrajtimin e shtetit maqedonas.
Ishte lufta e 2001 dhe Marreveshja e Ohrit qe nisen ti ndryshojne gjerat per shqiptaret atje.
Por ende gjithcka eshte larg asaj qe duhet te jete normalitet dhe standart demokratik e perendimor ne shtet multietnik dhe multifetar.

Platforma shqiptare eshte e vetmja zgjidhje, e vetmja menyre qe Maqedonia te kete ndryshimin, stabilitetin dhe euroatlantizmin.

Ivanovi dhe Gruevski shpallin armiq shqiptaret, sepse jane ne deshperim.
Ata qe shpallin armiq shqiptaret jane ata qe nuk e duan Maqedonine.
Qe Ivanovi dhe Gruevski kane arsye ti shpallin armiq, shqiptaret, kete e kuptoj. Por qe te kete shqipmedia dhe shqipshkronjes qe mbrojne Ivanovin dhe Gruevskin, kete nuk e kuptoj.
Ju dhente Zoti mend ketyre shqipmediave e ketyre shqipshkronjesve, se parate kuptohet kush ua jep.

Maqedonia do ta krijoje Qeverine e re.
Mos shpresoni kot per zgjedhje te parakohshme, juve qe doni Ivanovin dhe Gruevskin.
Maqedonia do kete Qeveri te re dhe pike.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?