Shoqërohet në komisariat Nar Koka, kumbari i Metës dhe Ramës

Leonard Koka, vëllai i Ministri të Mjedisit, Lefter Kokës është shoqëruar sot në policinë e Durrësit pas një konflikti me një punonjës policie. Mësohet se konflikti nisi kur djali i Leonard Kokës, që lëvizte me makinë është ndaluar nga polici i qarkullimit. Punonjësi i policisë do t’i vendoste gjobë, por ka hasur në kundërshtimet e […]

Continue Reading

Eduart Ndocaj: Ditmir Bushati, ky komunist i fundit që urren katolikët!

Sot, Eduart Ndocaj, Kryetari i PBDKSH ka mbajtur fjalimin e radhes ne foltoren e Parlamentit. Gjate, fjalimit ai ka njoftuar koleget se kishte vdekur nipi i Dom Nikolle Kacorrit e per kete ka kerkuar nje minute solemn heshtje. Sic shihet nga fotoja te gjitha kane mbajtur heshtje ne nderim te Nipit te Dom Nikoll Kacorrit […]

Continue Reading

Artan Hoxha: Qazim Sejdini ruhet nga forcat speciale. Nga kush ruhet”Lala”?

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka paralajmëruar një përplasje të fortë mes palëve politike dhe atyre të krimit në Elbasan përgjatë fushatës zgjedhore. Hoxha tha në emisionin “Të Paekspozuarit” në ‘News 24’ se fronti i përplasjes mes palëve ka zbritur nga Lezha në zgjedhjet e 2013, për në Elbasan në zgjedhjet e 2017. “Që nga momenti […]

Continue Reading

Nga Agron Tufa: Një përgjigje e vjetër për të njëjtat shpifje të Kastriot Myftarajt dhe të atyre që marrin hua shpifjet e Kastriotit për të m’i tundur para syve

Goja llap e shpina dap! 1. Më paska sharë Kastriot Myftaraj!!! Në mbarim të një leksioni që pata këto ditë me studentët e programit master të departamentit të Gazetarisë në Fakultetin Filologjik, njëri nga studentët më pyeti në auditor: – Profesor, a e lexuat sot një shkrim të Kastriot Myftarajt kundër jush? – Jo, – […]

Continue Reading

Çmimi i medaljes së Ramës: Marrëveshje multimilionëshe për ndërtimin e infrastrukturës së TAP në Shqipëri, në favor të një kompanie franceze.

Emblema “Komandant i Legjionit të Nderit”, origjinale sot e gjithë ditën shitet për vetëm 85 dollarë në  portalin botëror të shitje-blerjeve Ebay, pa pagesë ekstra për transportin. Dhënia e këtij vlerësimi nga vetë kryeministri francez Bernard Cazeneueve për shefin e qeverisë shqiptarë një ditë më parë, bashkë me të falat e Francois Hollande nga Indonezia nuk […]

Continue Reading

Myslim Murrizi: Një sqarim për gazetën e nexhmijes, për gazetarin apo gazetaren ” kopile” të kësaj gazete

Nje shpjegim per te gjitha mediat e vemendeshme ndaj aktit tim ” kriminal”, dhe per pronare, hartues e shkrues portalesh te ndryshme. Nje sqarim per çdo komentues ” Mik” ose ” Armik” qe e keni pare si ” ndeshje” mes grupeve te te forteve te lagjes. Se pari po e filloj me Ju felliqesira te […]

Continue Reading

Rama ju bën qefin veteranëve dhe gjithë ish-komunistëve. Restauron godinën ku u mbajt Kongresi i Përmetit më 24 maj 1944.

Edi Rama, po përpiqet të investojë edhe në “koshin e votave” të veteranëve dhe gjithë ish-komunistëve dhe pasardhësve të tyre. Në këtë kuadër ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro ka qenë dje në Përmet, për të prezantuar projektin për restaurimin e godinës, ku u mbajt Kongresi i Përmetit më 24 maj 1944. Ajo aktualja është e […]

Continue Reading

Për ata që shohin në ëndërr persona që kanë vdekur. Ja se çfarë mesazhi duan t’ju japin

Mistikët pretendojnë se bota e ëndrrave tona, mund të përbëjë një lidhje me botët e tjera, të paarritshme për ndërgjegjen tonë kur jemi zgjuar, kështu që nuk është një rastësi fakti se që nga kohët e lashta është besuar se ëndërrimi i njerëzve të vdekur, është një shenjë e rëndësishme që nuk duhet të injorohet. […]

Continue Reading

Ikni nga shtëpia sa të hedhim në erë, pallatin tek teatri. E nisën me tritol dhe po e mbyllin me tritol

Bashkia e Vlorës ka shpërndarë një njoftim për qytetarët, ku i bën thirrje të mos afrohen në zonën përballë teatrit Petro Marko, të shtunë në orën 13:00. Njoftimi duhet dëgjuar nga të gjithë sepse bëhet fjalë për një shpërthim me tritol, që do të ndodhë në këtë zonë. Por përveç se nuk duhet të afrohen […]

Continue Reading

Pediatri goditet me grushta në spital nga prindërit e një fëmije

Një mjek pediatër në Shkodër ka rënë pre e dhunës gjatë mbrëmjes së të enjtes në ambientet e spitalit. Mësohet se mjeku i shërbimit Skënder Duka është qëlluar me grushta nga prindërit e një fëmijë të sëmurë. Shefia e pediatrisë, Greta Naraçi, ka sqaruar se: “Fëmija ka ardhur me traumë të kokës, ne e kemi […]

Continue Reading

Armand Duka ka reaguar ashpër për krizën e Kombëtares dhe polemikave mes tifozëve dhe lojtarëve.

Në një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të FSHF-së, Duka nënvizoi se Kombëtarja shqiptare nuk ka luksin të merret me debate boshe dhe “zhurmues” por i bëri thirrje të gjithëve për mbështetje, Ja letra e plotë e Armand Dukë-s: Kualifikimi i Shqipërisë në EURO 2016 ishte një arritje historike, jo vetëm për futbollin, […]

Continue Reading

Sipas “BIRN”, Shqipëria e përfshirë në trafik armësh

Kompania shtetërore e eksportit të armëve, MEICO i ka shitur 17.5 milionë fishekë kinezë, 350 mortaja dhe 40,000 predha mortajash në vitin 2015 kompanisë bullgare Alguns Ltd, e cila ishte pjesë e programit të SHBA-ve për trajnimin dhe pajisjen e rebelëve sirianë. Kjo firmë dyshohet të ketë qenë e lidhur me një shpërthim vdekjeprurës në […]

Continue Reading

Pedagogët në çadrën e protestës me Bashën/Video

Lulzim Basha ka pritur sot pedagogët në çadrën e protestës së opozitës para kryeministrisë dhe ka nisur bashkëbisedimin me ta. “Meritokracia, në themel të Republikës së Re. Bashkëbisedim me pedagogë në Sheshin e Lirisë,” njofton Basha duke publikuar videon direkte të takimit, ku ai është duke dëgjuar së pari pikëpamjet e tyre. https://www.facebook.com/lulzimbasha.al/videos/1459836614067515/

Continue Reading

Skandal/ Lexoni se çfarë gjejnë në kanaçet Coca-Cola

Një skandal është zbuluar në një nga fabrikat më të mëdha të pijes “Coca Cola” në Lisburn të Irlandës së Veriut. Belfast-telegraph raportoi para dy ditësh se punëtorët e turnit të natës të fabrikës kishin mbetur të shokuar, kur zbuluan se brenda një numëri të madh të kanaçeve të Coca Colës, që ishin dërguar për […]

Continue Reading

Nga Namir Lapardhaja: PS dhe LSI janë bashkëfajtore në Berat për keqqeverisjen

Konflikti i ndezur prej kohësh në shtëpinë e madhe të koalicionit qeveritar, ka zbritur ditën e sotme sherrshamatanë e tij në këshillin bashkiak të Beratit: PS-ja në mënyrë demonstrative ka bojkotuar mbledhjen e radhës së këtij këshilli, ndërsa vetëm pak orë më pas ka shpërndarë një komunikatë për shtyp ku bën të ditura arsyet e […]

Continue Reading

Ja si u ther me thikë shqiptari minoren nga banda latine/Video

Policia italiane ka arrestuar ditën e djeshme dy shtetas nga Salvadori të cilët dyshohet se kanë vrarë në Milano në korrikun e vitit 2016, shqiptarin 18 vjeçar, Albert Dreni. Grupet e të rinjve ishin grindur fillimisht në diskotekë dhe më pas ishin përplasur edhe njëherë në një linjë trami, sikundër tregon edhe video e mëposhtme […]

Continue Reading

Zbulohet në Kinë miniera më e madhe e arit në histori me vlerë 22 miliardë miliard $

Kinë ka zbuluar depozitimin më të madh ë arit në historinë modernë, pas gjetjes së  gati 380 toni ar në një minierë. Ai u zbulua nga minierat e vendosura në rajonin Laizhou-Zhaoyuan në Kinën Lindore, ku gjenden edhe depozitat më të mëdha të arit në vend, me vlerë 22 miliardë miliard dollare. Sipas “RT”, shtresa e […]

Continue Reading

Shiten të gjithë biletat për ndeshjen e shumëpritur mes Juventusit dhe Barcelonës.

Është gati e pabesueshme pasi  vetëm disa minuta janë shitur të gjithë biletat për ndeshjen e shumëpritur mes Juventusit dhe Barcelonës. Ndeshja e cila do të zhvillohet më 11 prill ka një interesim të jashtëzakonshëm për shkak të rivalitetit dhe pretendimeve të dy skuadrave për të shkuar sa më larg në eventin më madhështor në […]

Continue Reading