Endira Bushati pyet Olta Xhaçkën: A është dënuar nëna juaj në vitin 1992 për “trafikim qëniesh njerëzore përmes birësimeve”?

Aktualitet

Pyetje publike për Olta Xhaçkën, dashuronjësen e zjarrtë të Vetting-ut

1. A quhet Natasha Xhaçka, nëna juaj?

2. A ka qenë gjyqtare në vitin 1992?

3. A është dënuar në vitin 1992 për “trafikim qëniesh njerëzore përmes birësimeve”?

4. Sa vjeçe është nëna juaj?

5. Sa vjeçe ka qenë nëna juaj në vitin 2014?

6. A ka qenë nëna juaj më shumë se 55 vjeçe në vitin 2014? 57 ose 58?

7. A ka marrë nëna juaj licencën e noteres në vitin 2014?

8. A e dini ju se ligji “Për Noterinë” e ndalon dhënien e licencës për noter për personat mbi 55 vjeç?

9. A përbën kjo shkelje ligji? Apo gjëra të vogla?

P.S. Se…shokun e bankës, Arben Ndokën ta falëm…se fundja “Partia ta gjeti”….. dhe jo vetëm..

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?