Luçiano Boçi: Ajo që ka ndodhur në shkollën 9-vjecare 1 Maj eshte e tmerrshme

Aktualitet

Ajo që ka ndodhur në shkollën 9-vjecare “1 Maj” eshte e tmerrshme dhe gati duket e pabesueshme por ka ndodhur.
Fëmijët “të tërhequr” ose të shtyrë nga efekti i “miellit” të bardhë, i cili të bën sot dhe Kryeministër, kanë marrë nga shtëpia niseshte dhe limontoz dhe e kanë “thithur”.
Modeli i suksesit i instaluar nga qeveritarët të imponon në fakt.
Prindërit të alarmuar kanë kërkuar mbledhje të menjëhershme.
Ndërkohë Ministria hesht dhe nuk angazhohet.
Ajo vështron se si shkollat tona kanë dalë nga binarët dhe kanë humbur funksionet edukuese.
Sic duket kjo përputhet me konceptin rilindës të gjeneratës tjetër!!!!????

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?