SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Skandal: Vilma Nushi përfitoi 128 milion euro nga qeveria Rama

Janë 100 tendera në vetëm një vit, që rrumbullakosen në shumën prej 128 milion euro, që qeveria e Edi Ramës, ia ka dhënë Vilma Nushit përmes ministrit të tij të Shëndetësisë, Ilir Beqajt. ”Trimed” SHPK, me të cilën operon kryesisht sipërmarrësja Vilma Nushi në prokurime, rezulton të jetë kompania që ka fituar shumicëne tenderave në ministrinë e Shëndetësisë.

Kompania e Vilma Nushi ka fituar 11 miliardë lekë në furnizimin me ilaçe të spitaleve anë e mbanë vendit, tenderin e ortopedisë dhe pajisjeve mjekësore. Një pjesë të tenderave Nushi i ka fituar në bashkëpunim me kompaninë “Medicamenta”.

120 milionë euro të tenderit të famshëm të ”Check Up”-it, i shtohet përfitimeve të tjera marramendëse të Vilmës mnga taksat e shqiptarëve.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?