Lorisa Ylli: Vendimi gjykatës Durrës le hapësira që anash Torres të ndërtohet.

Aktualitet

Sot, per ore te tera prita Vendimin e Gjykates Administrative me shpresen qe asgje sdo kish ndryshuar nga ajo cka u tha ne gjyq. Por shqiptareve nuk ka vetting qe i ben derman. Doli vendimi me nje shtojce specifike ku le hapsire qe anash Torres te ndertohet. Aty ku arkeologjia eshte qe ne kohen e ilireve. Do bejme kerkese te marim dhe audion e vendimit. Te gjithe ata qe meren prej kaq kohesh te kundershtojne Velieren jane heronjte e vertete te Shqiperise sepse po kerkojne ligjin dhe drejtesine duke pasur cdo institucion kunder ! Ligji eshte i barabarte, ne kerkojme barazine perpara ligjit.

Fotografia e Aulon Bej Kalaja

Total 1 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?