Mbetën gjithë ditën në kazane. Të paparë. 24 orë në tv duke bërë Show.

Aktualitet

Jane bere te paparashikueshem. Edhe per gjera te vogla qe bejne ne sherbim te komunitetit dhe qe e kane per detyre pasi per ate jane votuar. Eshte e pajustifikueshme se si media te tera rendin me vrap me kamera ne dore pas cdo aktiviteti qofte ky edhe banal te shtetareve tane. Mengjes-dreke-darke ata shfaqen dhunshem ne media te cilat i quajne ndryshe edhe kazane.

Po ç’duan gjithe diten neper kazane keta “mbledhes kanoçesh”?

Kur benin propogande gjate fushates se 2013-es, deklaronin me pompozitet se ne do jemi 24 ore ne pune dhe jo 24 ore ne tv siç ben Berisha. Ne do shkojme me autobuz ne pune dhe jo me makina te shtrenjta sic shkojne ministrat e Berishes. Po sot?

Propoganden e kane te tyren. E kane trashegimi nga eterit e tyre. Propoganda eshte ushqimi qe  eterit e tyre i serviren popullit per 50 vjet dhe qe e vazhdojne serish pinjollet e tyre.

A thua e meriton me te drejte ky popull?!

SPRINT.AL

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?