Aktualitet

Bruna Ismaili. Kush ka frikë të vijë në protestë nga administrata, të veri kapuç.

Aktivistja dhe një ndër personat me aktive te Partise Demokratike iu ben thirrje punonjesve te  administrates që kane frike të dalin ne proteste dhe ti bashkohen opozites.

Ndër te tjera ne statusin e saj ne facebook ajo shkruan:-

“Shume punonjes te administrates, etj, nxjerrin si justifikim te mos pjesemarrjes se tyre ne protesten e 18 shkurtit, friken qe kane se mos iu rrezikohet vendi i punes.
Cilido qe ndien zemerim, deshperim dhe se po i neperkembet dinjiteti, e gjene zgjidhjen.
Ate dite nje kapele apo nje kapuc ne koke, nje shalle ne hunde (se eshte dhe ftohte), edhe ja ku e kreu detyren e atdhetarizmit per te kercenuar me pjesemarrjen e tij dhe per te shpetuar kete vend nga diktatura pa rrezikuar as vendin e punes!
Motoja e protestes: Te garantohen zgjedhjet e lira dhe te ndershme!
Pa blere votues, komisioner dhe numerues dhe pa i kercenuar. ✌️

Total 1 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?