Keni probleme me gjumin? Ja si t’ia dilni.

Shendet

Ka shumë faktorë që mund të ndikojnë në cilësinë e gjumit, ku shumica prej tyre janë të njohur. Pavarësisht marrjes së qetësuesve të ndryshëm, sërish shumë njerëz vazhdojnë të kenë probleme me gjumin.

Zgjidhja më e mirë dhe pa efekte anësore janë përbërësit natyralë, që i japin fund problemeve me gjumin. Ju duhen vetëm dy përbërës dhe do të bëni një gjumë të qetë si kurrë më parë

Përbërësit:

5 lugë gjelle mjaltë

1 lugë çaji kripë

Përgatitja:

Shtoni mjaltin dhe kripën në një kavanoz dhe përziejini mirë. Kavanozin mbulojeni me një kapak në mënyrë që ta përdorni derisa përzierja të përfundojë. Konsumoni nga kjo përzierje çdo natë para se të shkoni për të fjetur gjumë. Vendosni pak nga përzierja nën gjuhë dhe lëreni të shpërndahet në mënyrë të natyrshme.

Mjalti përmban glukozë e cila ndihmon mëlçinë tuaj duek e efurnizuar me glikogjen. Në këtë mënyrë, bëhet edhe rregullimi i hormoneve, qarkullimi i gjakut si dhe trupi juaj fillon të funskionojë normalisht.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?