Kulture

Matilda Makoçi: Greg-u mi tregon të tëra.

Aktorja e njohur Matilda Makoçi, e cila prej kohësh nuk ishte shfaqur gjerësisht në një ekran është  ftuar ditën e sotme në emisionin “E Diell”. Aktorja  ka rrëfyer për moderatorin Adi Krasta rininë e saj gjatë kohës që ishte në gjimnaz.

Pasi Makoçi ka recituar një poezi të Ismail Kadare, Krasta nuk e kan lenë pa e pyetur  rreth marrëdhënies së saj me djalin, Greg Ramën. Greg Rama ka lindur pas martesës që kryeministri i vendit ka pasur me akoren Makoçi.

Intervista:

Krasta: Djemtë në atë kohë në gjimnaz…si me thënë, ke marrë ndonjë letër dashurie?

Matilda Makoçi: Kishin respekt, jo. Më kanë kënduar një këngë.

“O Matilda o Matilda / zemra për ty më rreh tik-tak / të dua përjetë”

Poezia është lloji më i mrekullueshëm letrar.

Krast: Dua të të bëj edhe një pyetje të fundit, t’i je aktore dhe dhe mam.

Matilda Makoçi:Po jam dhe mama.

Krasta: Është i rritur, ke informacion për jetën e tij?

Matilda Makoçi: Natyrisht që m’i thotë të tëra, sa mundet mosha e tij të tregojë. Zgjedh se çfarë më thotë.

Krasta: Ne jemi plakur tashmë.

Mosha bën të vetën, koha ikën…

Krasta: Si u ndjeve ti në këtë studio.

Matilda Makoçi:Tamam në një atmosferë poetike, janë edhe të rinjtë që do konkurrojnë. /Shuplaka/

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?