Apel për ndihmë në fshatin Vlashë të Lurës! Po digjen shtepi, kulla dhe hektarë tokë(VIDEO)

Apel per ndihme ne fshatin Vlashe te Lures! (VIDEO)Po digjen shtepi, kulla dhe hektare toke, ndersa qeveria nuk ka bere asgje. Rrezikohen jete njerezish, pasi zjarri po perparon edhe me tej. Thirrje emergjencave shqiptare, Ministrise se Mbrojtjes dhe instancave te tjera te qeverise, te marin masat dhe te parandalojne kete ngjarje qe ka gjasa te […]

Vazhdo të lexosh

Zjarr i madh në Roskovec

Sipas informacioneve nga terreni flakët kanë përfshirë rreth 2 kilometra hapësirë tokësore. Ndërkohë që mësohet se flakët janë duke rrezikuar disa sera apo dhe banesa rreth hapësirës së flakëve. Forcat  zjarrfikëse dhe policia në vendngjarje për të neutralizuar flakët ku për shkak të erës përhapen në këtë territor.

Vazhdo të lexosh

ANDI BUSHATI: PROTESTUESIT T’I KISHIN VËNË ZJARRIN PARLAMENTIT

I ftuar në emisionin “Te paekspozuarit”, Bushati teksa komentoi protestën e djeshme të opozitës, u shpreh se protestuesit u treguan paqësore dhe sipas tij duhet t’i kishin vënë zjarrin Parlamentit. “Protestuesit t’i kishin vënë zjarrin Parlamentit, u treguan shume paqësore”, tha Bashati mes të tjerash. Ndonëse Policia e Shtetit mori dje masa të rrepta për […]

Vazhdo të lexosh

Zjarr i madh në Milot

Një zjarr i madh ka përfshirë ditën e sotme Milotin. Nga informacionet e para mësohet se intensiteti i flakëve ka vënë në rrezik disa banesa. Momentalisht ndodhen 3 zjarrëfikëse në vendngjarje për të vendosur flakët nën kontroll. Zjarri ka rreth dy orë që është aktiv, ndërsa zjarrfikëset po hasin vështirësi për ta fikur për shkak […]

Vazhdo të lexosh