Apel për ndihmë në fshatin Vlashë të Lurës! Po digjen shtepi, kulla dhe hektarë tokë(VIDEO)

Apel per ndihme ne fshatin Vlashe te Lures! (VIDEO)Po digjen shtepi, kulla dhe hektare toke, ndersa qeveria nuk ka bere asgje. Rrezikohen jete njerezish, pasi zjarri po perparon edhe me tej. Thirrje emergjencave shqiptare, Ministrise se Mbrojtjes dhe instancave te tjera te qeverise, te marin masat dhe te parandalojne kete ngjarje qe ka gjasa te […]

Continue Reading

ANDI BUSHATI: PROTESTUESIT T’I KISHIN VËNË ZJARRIN PARLAMENTIT

I ftuar në emisionin “Te paekspozuarit”, Bushati teksa komentoi protestën e djeshme të opozitës, u shpreh se protestuesit u treguan paqësore dhe sipas tij duhet t’i kishin vënë zjarrin Parlamentit. “Protestuesit t’i kishin vënë zjarrin Parlamentit, u treguan shume paqësore”, tha Bashati mes të tjerash. Ndonëse Policia e Shtetit mori dje masa të rrepta për […]

Continue Reading

Shkolla 9-vjecare “Ali Podrimja” në Tropojë, sot në mëshirë të fatit.

Valter Meshi. Shkolla 9-vjecare “Ali Podrimja” B.Curr sot ne meshire te fatit. Te dashur miq, kjo eshte siguria e nxenesve ne shkolla.Fatmirsisht vetem deme matriale, por nje shkolle e tere ne panik, dhe evakuim total ne mes te ores mesimit. Nje fasade e Drejtorit te Arsimit Tropoje.Ne fakt investimet serioze i ka per vilat e […]

Continue Reading

Zjarri përfshin arkivën e Gjykatës së Lartë në Tiranë. VIDEO

Një zjarr ka rënë në godinën e Gjykatës së Lartë në Tiranë para pak minutash. “BalkanWeb” mëson se zjarri ka rënë në arkivin e Gjykatës së Lartë në katin e parë të ndërtesës. Në pamjet e siguruara nga “BalkanWeb” shihen makinat e zjarrfikëses dhe policisë që kanë mbërritur në vendngjarje. Dyshohet se nga zjarri janë […]

Continue Reading

Tjetër zjarr i madh ka rënë në ishullin e Zakynthos.

Tjetër zjarr i madh ka rënë në ishullin e Zakynthos. Ky është zjarri i dytë brenda pak ditësh në këtë zonë. Sipas medieve vendase, janë shumë vatra zjarri në zonë, ndërsa era po i përhap. Në vendin e flakëve kanë shkuar 3 automjete dhe 9 zjarrfikës, që po përpiqen ta vendosin nën kontroll. Një helikopter […]

Continue Reading

Protesta në Rrugën e Kombit, i vihet zjarri kabinave. Video

Mijëra qytetarë të Kukësit, Hasit, Tropojës dhe nga Kosova janë bërë bashkë sot kundër vendosjes së taksës për të kaluar në Rrugën e Kombit. Fillimisht policia sulmoi protestuesit, por këta të fundit qëndruan duke mos u tërhequr. Pasi kanë thyer policinë, protestuesit kanë shkatërruar autobandin e vendosur për të mbledhur taksën nga banorët. Më pas […]

Continue Reading

Digjet Drejtoria e Shëndetit Publik në Librazhd

Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme rreth orës 15:30 minuta, por është bërë e ditur nga policia këtë të enjte. Nga shpërthimi i flakëve është rrezikuar jeta e punonjësve, por ndërhyrja e shpejtë e shërbimit zjarrfikës ka evituar një tragjedi të mundshme. Nga zjarri i shkaktuar nga pakujdesia ka dëme të mëdha materiale.

Continue Reading

Tiranë/ Flakët përfshijnë një “Fast food”

Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë një “fast food” në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur në “Rrugën e Elbasanit”. Nga të dhënat e deritanishme, dyshohet për shpërthim të një bombole gazi. Mësohet se zjarrfikësja ka shkuar menjëherë në vendngjarje ku ka nisur punën për shuarjen e zjarrit. Ende nuk ka informacione nëse ka të […]

Continue Reading

Zjarri përfshin Komisariatin e Policisë së Kavajës

  Burime nga policia thanë se rreth orës 23:37, në parkingun brenda Komisariatit të Policisë Kavajë, ka rënë zjarr në pjesën e përparme, të automjetit tip “Citroën”, në pronësi të punonjësit të policisë J. B. Si pasojë e flakëve është dëmtuar në pjesën e përparme të derës dhe automjeti tip “Mercedes Benz”, i parkuar pranë […]

Continue Reading