Avokati i Zharrëzës i përgjigjet Ramës. Lëri historitë me Piter Pan!

Në fjalën e tij sot në Kuvend kryeministri Rama e akuzonte avokatin e banorëve të Zharrëzës se kishte ‘’marrë peng’’ 7 nga banorët. Ai tha se kur kishte kërkuar që të fliste me grevistët i kishin thënë që të komunikonte me avokatin. Ndërkohë që para pak minutave ka reaguar edhe avokati i banorëve të Zharrëzës […]

Continue Reading

Rama i braktisi dhe sot që ju kishte premtuar ti takonte. Grevistët në kushte ç’njerëzore në mes të Tiranës.

Edhe pse iu premtoi se do ti takonte diten e merkure, kryeministri Rama akoma nuk ka shkuar per ti takuar dhe biseduar per dakortesine mes tyre dhe Peleshit. Ai sot ka zgjedhur te bej nje vizite ne Universitetin e Shkodres ku dhe atje eshte pritur me protesta nga te rinjte Shkodrane. Grevistet e Zharrezes vazhdojne […]

Continue Reading

Artan Fuga: Të mjerë e Zharrëzës, shtrirë në rrugë si indianë në vend që të shkojnë në prokurori!

Artan Fuga, në një shkrim kritik sot në rrjetet sociale, analizon paditurinë dhe frikën e shqiptarëve për të protestuar: “Ne jemi komb frikacakësh”, shkruan ai. Ndër të tjera, ka zgjedhur si shembull grevistët e Zharrëzës, të cilët “shkojnë e shtrihen në rrugë mbuluar me çarçaf si në Indi …në vend që të shkojnë në prokurori e […]

Continue Reading

Si e ‘grabiti’ Organizata Politike protestën e banorëve të Zharrzës. Foto/Video

Mediat dhe TV kryesore në vend kanë raportuar të shtunën se protestuesit-marshues të Zharrzës, kanë përzënë kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha, ndërsa ky i fundit shkoi për t’i takuar në Bulevard. Por detajet e kësaj historie ka gjasa të jenë keqinterpretuar nga media dhe episodi është përdorur politikisht në favor të qeverisë. Për të […]

Continue Reading

Banorët e Zharrzës janë nisur në këmbë nga Fieri për në Tiranë.

40 banorë të fshatit Zharrëz që ndodhen prej ditësh në grevë urie kundër kompanisë Bankes Petrolium, janë nisur në këmbë nga Fieri për në Tiranë. Grevistët shoqërohen nga të afërm të tyre, pasi gjendja shëndetësore është rënduar për shkak se janë prej 3 javësh në grevë. Ata u kanë bërë thirrje edhe qytetarëve të tjerë […]

Continue Reading