Nga Armand Maho: A e di ambasadori Lu se kush është, Fatmir Xhafaj?

Fatmir Xhafaj do emerohej si hetues ne Kruje ne vitin 1984. Ishte 25 vjec dhe dy vjet me pare ishte perzgjedhur nga organizata e Rinise per t’i derguar lule diktatorit, ne nje nga paradat e 1 majit. Natyrisht pasi ishte testuar per besnikerine ndaj partise. Caktimi i tij ne nje vend te mbushur me “reaksionare” […]

Continue Reading

Berisha: Pergjigje kryeredaktores se gazetes “Zeri” te Kosoves

Te dashur miq, gazetare dhe miq te mi nga Kosova me derguan nje shkrim te kryeredaktores se gazetes “Zeri”, simotres se “Zerit te Popullit”, te Kosoves, Arbana Xharra, ne te cilin ajo nder te tjera ne pronocimin e saj per protesten qytetare te Tiranes shkruante: “Me gjithe kritikat qe i kam per Edi Ramen, mendoj […]

Continue Reading