Kina zbulon ilaçin e kancerit

Një barne e re premton ndalimin e kancerit nga shpërndarja në organet e tjera. Një tjetër mund të shërojë kancerin në gjak. E treta mund të përdorë sistemin imun për të vrarë tumoret, shkruan BBC. Të tria nga to kanë treguar rezultate premtuese dhe duhet vetëm edhe një hap që të aprovohen për përdorim edhe […]

Vazhdo të lexosh

Media Amerikane që po zbulon kapjen që Soros i ka bërë Europës dhe botës

“Breitbart News”, kjo agjencie lajmesh radikale në SHBA dhe që mbështet presidentin Donald Trump, i kanë shkaktuar ‘shumë dhimbje koke’ miliaderit George Soros. Investigimet e tyre ndaj rrjetit global të Sorosit kanë kontribuar në atmosferën negative të miliarderit përballë Europës. Qeveria Hungareze ka marrë një sërë masash për minimizimin e influencës së Fondacioneve “Shoqëri e […]

Vazhdo të lexosh