Kryeministri Rama shpreh ngushëllimet për familjarët dhe të afërmit e Major Klodian Tanushit

Në një postim në Twitter, kryeministri shkruan se Flamuri Kombëtar është në zi për humbjen e Tanushit, i cili nuk mundi t’i mbijetojë plagëve të marra pas plasjes së minës. ‘Flamuri kombëtar në zi Fatkeqësisht edhe Klodian Tanushi,ushtaraku ynë i angazhuar në misionin e NATOs ku humbi jetën dëshmorja Zarife Hasanaj,s’u mbijetoi dot plagëve!Ai u […]

Vazhdo të lexosh

Rama nderon Zarife Hasanaj

Kryeministri Edi Rama ka shprehur fjalë të ndjera në mesazhin e tij gjatë homazheve për ushtaraken e ndjerë Zarife Hasanaj që humbi jetën në krye të detyrës gjatë misionit të saj në Letoni.Rama tha se e ka të vështirë të gjejë fjalët duke i shprehur përulësisht ngushëllimet familjes e të afërmve për ‘vajzën e mbështjellë […]

Vazhdo të lexosh