Manjani për Ramën/ Plasi të takojë Trump-in, por i pa vetëm trapin

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar me një gjuhë të ashpër ndaj kryeministrit Edi Rama i cili zhvilloi takime me liderët botërorë në Bruksel, përfshirë dhe presidentin e SHBA-ve Donald Trump. Takimi i fundit u përfol mjaft pasi nuk u pa asnjë foto me shtrëngim duarsh, ndërsa kryeministri Rama ishte disa liderë larg president Trum. […]

Vazhdo të lexosh

Ylli Manjani/ Skënderbeu apo Skënderbythja…

Skënderbeu apo… ———— E fundit gjë që më shkon ndërmend është të quaj Edi Ramën Skenderbe! Biles për ballancë të argumentit, jo vetëm Edi Ramën po asnjë nga udhëheqësit e 500 viteve të fundit përfshi dhe këto të sotmit! Vënia në sistem krahasimi e udhëheqësve të sotëm me Skënderbeun është sigurisht idotësi! Vënia nën shënjen […]

Vazhdo të lexosh

Njihuni me miliardierët e Rilindjes përballë votuesve të tyre që mbijetojnë për bukën e gojës/ Ja emrat e tyre

Për disa deputetë, paga si ligjvënës, zë një peshë të papërfillshme në raport me shpenzimet dhe të ardhurat e përgjithshme vjetore. Deputeti i Partisë Socialiste, Sadri Abazi, gjatë vitit 2016, ka blerë një makinë me vlerë 105 mijë euro. Po gjatë këtij viti, Abazi ka shitur dy makina për 25 mijë dhe 22 mijë euro. […]

Vazhdo të lexosh

Manjani: 18 Qershori ka rënë, vendi drejt përplasjes, shkak arroganca e Ramës!

Në një intervistë për Ora News, Manjani tha se  për herë të parë që nga viti 1991, po hyhet me leva në zgjedhje duke sajuar opozita. Manjani thotë se afatet e regjistrimit të partive për zgjedhjet e 18 Qershorit nuk janë respektuar as nga Partia Socialiste. Në datën 28 prill afati i regjistrimit mbaroi dhe […]

Vazhdo të lexosh

Gazeta e mirënjohur “New Europe”: Shqipëria nga kanabisi tek korrupsioni

“Damkosje e re e Kanabistanit ne kryeqytetin e Europes, Bruksel! Gazeta e mirënjohur “New Europe” boton artikullin me titull: “Shqiperia nga Kanabis ne Korrupsion”, shkruan Berisha. Shkrimi i plotë i “New Europe” “Shqipëria nga kanabisi tek korrupsioni Për një vend të vogël në Evropën Juglindore, Shqipëria ka një nga reputacion të mëdha për korrupsion dhe […]

Vazhdo të lexosh

Rama i nxehur gjatë emisionit me Ylli Rakipin: Ik mos na çaj bythën ti/ Video

Kryeministri Edi Rama është “tradhëtuar” nga regjia e televizionit News 24, të cilët i kanë publikuar një video në momentin kur transmetoheshin reklama në emisionin “Të Paekspozuarit”. Video ka mbërritur në faqen “Lolita”, e cila e ka publikuar për lexuesit e saj. Gjatë videos, Rama shihet i tensionuar me moderatorin Ylli Rakipi, të cilit i kërkon […]

Vazhdo të lexosh

Rama Rakipit: Ti ha pula me Lubonjën e Bushatin. Rakipi: Të kanë rënë qerpikët

Edi Rama i është kthyer shprehjes së vjetër, që siç duket e përdor sa herë që vjen në studiot e emisioneve televizive në ‘News24’. E tillë ka qenë edhe sot skena, ndërsa kreu i qeverisë përmend Zotin në emisionin ‘Të paekspozuarit’. Pasi gazetari Ylli Rakipi i ndërpreu fjalën, Rama acarohet dhe ndërhyn menjëherë, duke shtuar […]

Vazhdo të lexosh

Rama/ Fajin e kanë analistët jo pronarët si Frangaj dhe Çili

Edi Rama është marrë me opinionistët dhe gazetarët duke i quajtir ata si të keqen më të mëdha. Ai ka folur edhe njëherë për kanale të nëdheshme parash që paguajnë këtë pjesë të një kaste prej 800 vetësh që shohin vetëm interesin e tyre. “Agallarë mediatikë”, “Katund mediatik” kanë qenë termat e përdorur prej tij […]

Vazhdo të lexosh

Manjani: Kryeministri ose dorëhiqet, ose thjesht do hiqet!

Përmes një postimi në rrjetet sociale, një reagim ka ardhur sot nga ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, lidhur me deklaratën më të fundit të kryeministrit Rama, për zhvillimin e zgjedhjeve në datën e parashikuar, me ose pa Lulzim Bashën. “Kryeministri ose dorëhiqet, ose thjesht do hiqet! Ky është çmimi i arrogancës që duhet të paguajë! […]

Vazhdo të lexosh

KOALICIONI PS-LSI PO MERR FLAKË, UJI PËR TA SHUAR ZJARRIN PO SHTERON

Gëzim Saliu Raporti  i DASH për drogën ishte një tjetër çështje në vazhdimësinë e problematikave që kanë përfshirë së fundmi koalicionin e majtë PS-LSI. Qëndrimet e vazhdueshme të LSI-së për problematikën e fenomenit të kanabisit as janë marrë parasysh nga socialistët qeveritarë, të cilët shpeshherë nuk kanë nguruar edhe të ironiozojnë deklaratat e aleatit. Kujtojmë […]

Vazhdo të lexosh

Dritan Zagani ka publikuar shkresën sekrete të ish-ministrit të Drejtësisë Ylli Manjani

Ish-shefi i Antidrogës, Dritan Zagani ka publikuar shkresën sekrete të ish-ministrit të Drejtësisë Ylli Manjani dërguar Zyrës Federale të Drejtësisë së Zvicrës që në më 25 mars 2016. Në letër shkruhej se shtetasi Dritan Zagani, bazuar në informacionet e Prokurorisë së Përgjithshme, vazhdon të jetë subjekt i shpallur në kërkim për drejtësinë shqiptare në bazë […]

Vazhdo të lexosh

Nga Ylli Dylgjeri: I sëmuri, gazetari i ABC News dhe Unë

Shoferi i ambulancës së qendres shendetësore në Rogozhinë duhet shpall Hero i Punës kapitaliste! Bën një punë të paparë e dëgjuar më parë. Shoferi është specializuar për të drejtuar ambulancën dhe të sëmurin njëherësh. Guidon makinën, I vë maskën e oksigjenit, ja shton, ja pakson…si e do i sëmuri i shtrirë në barrelë. Gazetari ABC: […]

Vazhdo të lexosh

Zef Preçi u dërgon letër Gazetareve investigative.

zt. Ylli Rakipi, Programi “Te paekspozuarit”! Redaksise se emisionit “STOP” – Klan TV! Redaksise se emisonit Fiks Fare – Top Channel! BIRN Albania! Gazetareve investigative te interesuar! Te nderuar Zonja dhe Zoterinj te gazetarise investigative! Ashtu si shume qytetare te tjere te vendit, po ndjek jo pa shqetesim publikimet diteve te fundit te mas-medias vendase […]

Vazhdo të lexosh

Fahri Balliu” firmos” vetting-un e Ramës dhe Veliaj-t. Video

Propaganda e qeverisë për t’iu përgjigjur protestës së opozitës me ngritjen e çadrave ku njerëzit votojnë për mospengimin e vettingut ka arritur kulmin e saj. Erion Veliaj mblodhi të gjithë shoqatat e qëna dhe të paqena për të krijuar në të vetmen mënyrë që di ai një butafori pa thelb. Ai shkoi votoi i pari […]

Vazhdo të lexosh

Edison Ypi ‘krijon” qeverinë teknike.

Qeveria teknike që kërkojnë demokratët për largimin e rrezikut të vjedhjes së zgjedhjeve përmes miliarda eurove të hashashit mund të ketë për Kryeministër një emër kompromisi, për shembull Artan Fugën, por Ministër të Brendshëm duhet të ketë patjetër atë që është definitivisht më i përshtatëshmi, të kudondodhurin, të pamposhturin, të pavdekshmin kamikaz të aksioneve politike […]

Vazhdo të lexosh

Ylli Manjani: Kam parë videot e Ministrave me të dashurat në hotelin e Balilit

Në një intervistë për Rudina Xhungën në emisionin “Dritare” ai pranoi se shkarkimin ia komunikoi vetë Ilir Meta. Manjani thotë se nuk ka pasur asnjë kontakt me Edi Ramën, as për dorëheqje, as për shkarkim. “Misioni im, si ministër, ishte vetëm një, të vendos standardin e sjelljes publike të ministrit. Këtë mandat më dhanë dhe […]

Vazhdo të lexosh

Ylli Manjani : Fatmir Xhafaj ishte dhe është e shkuara

Ish-­ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka replikuar me deputetin socialist, kreun e komisionit për reformën në drejtësi, Fatmir Xhafaj, i cili tha dje se Manjani dhe disa eksponentë të LSI­-së flasin sipas orekseve të ditës. Manjani shkruan në “Twitter” se Xhafaj ishte dhe është e shkuara duke i kujtuar socialistit se ai nuk ka ndërmend të konsultohet […]

Vazhdo të lexosh