Ç’ tha Macron, që të meritojë këtë lumë fekalesh nga rilindasit?!

Ylli Manjani Çfarë tha Macron që të “meritojë” gjithë kët lum fekalesh që lëshojnë rilindasit?! Ai tha: “Me reforma në letër nuk mund të gënjehemi më. Shqipëria ka humbur 15 -20% të popullsisë së saj. Shumica janë nën 35 vjeç. Ka diçka që nuk shkon në atë vend…” Ja kaq ka thënë! Asgjë të pavërtetë! […]

Continue Reading

Grekët, çfarë perfeksioni! As KQZ, as ODIHR, as Palmer, as Mogherini, as lesh!

Nga Ylli Manjani. Çfarë perfeksioni demokratik! Grekët, dje bënë zgjedhje sot formuan qeverinë e re! As KQZ, as ODIHR, as Palmer, as Mogherini, as ambasada e as lesh. As blerje votash, as sherre komisionerësh. Punonjësve të shtetit s’u ndjehet zëri e as ka zë që ti kërcënojë. Votim i lirë, numërim i shpejtë, rezultat e […]

Continue Reading

Bëjnë mirë t’i dorëzojnë ato mandate

Nga Ylli Manjani Deputetët zëvendësues, pavarësisht arësyeve që patën kur morën mandatet, duhet të kuptojnë se i shërbejnë vendit në mënyrë besnike nëse i dorëzojnë ato mandate. Nëse kanë pak ndjenjë shoqërore e solidariteti me popullin shqiptar, duhet t’i lënë ato mandate. Shqipëria vlen më shumë sesa rroga e deputetit! Ndenja në atë parlament i jep […]

Continue Reading

Skandal/ Rama ia delegon postin e Ministrit, Gent Cakaj-t, duke shkelur betimin e tij Kushtetues.

Gent Cakaj do të drejtojë Ministrinë për Evropën dhe Punët e Jashtme. Delegimi i detyrës i është bërë nga kryeministri Edi Rama në aktivitetin e sotëm, ku Ditmir Bushati i kaloi stafetën kreut të qeverisë. Ceremonia, që u mbajt paraditen e sotme në ambientet e Ministrisë së Jashtme, Kryeministria e përcolli për mediat, si “kalimi […]

Continue Reading

Ja 6 pyetjet që duhet t’u përgjigjet prokuroria

Ylli Manjani i është drejtuar Prokurorisë me 6 pyetje në lidhje me arrestimin e djalit të deputetit socialist Rahman Rrahja. Vetëm pasi t’u përgjigjet këtyre pyetjeve, atëherë prokuroria do të mund të meritonte mbështetje, sic kërkon kryeministri, shkruan jo pa ironi Ylli Manjani. Ai thekson se për momentin ajo është Prokuroria e Pushtetit, ndaj le […]

Continue Reading

Manjani: Të ndalim sa nuk është vonë sharlatanin, që ‘pjell’ vetëm përbindësha

Ylli Manjani, ka lëshuar sot në mëngjes një paralajmërim, për atë se çfarë po bënë Edi Rama me kujtesën historike në Tiranë dhe gjithë vendin. Sipas tij, ky kryeministër sharlatan e ka një plan; të varros çdo gjë historike. Ja postimi i plotë i Manjanit, në Fb: Asnjë çudi! Kur sharlatani i trashëgimisë historike, Edi […]

Continue Reading

Manjani: Qytetarët dhe territori në rrezik, po kërcënohet ekzistenca jonë

Përmes një shënimi të shkurtër në rrjetin social Facebook, Manjani sqaron se kjo qeveri po i degdis shqiptarët nëpër Europë duke kërkuar azil, ndërsa vendin e shndërron në një qendër azili për ISIS dhe refugjatët afrikanë. Sipas tij, në territorin e Shqipërisë po përgatitet të digjen mbetje gjithfarësh të Europës, ku së shpejti tre inceneratorë […]

Continue Reading

Arrestimi i “bashkëpunëtorit X”, Manjani: Autogol spektakolar

Ylli Manjani ka reaguar sërish në profilin e tij në Facebook lidhur me arrestimin e bashkëpunëtorit X të shfaqur në audio përgjimin e Partisë Demokratike, ku implikonte vëllain e Ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Sipas Manjanit audioja dhe videoja e publikuar nga PD është një fakt që ka ndodhur. Postimi i Manjanit Tjetër fakt interesant. […]

Continue Reading

Manjani/ Rilindja nuk njeh më ligj! Mbase ka zot…”

Në një shënim në Fb, Manjani i revoltuar shkruan: “Ky nuk është më turp, por krim! Policët, prokurorët dhe eprorët e tyre, që shoqëruan në mes të natës dhe i ndaluan në mes të ditës, duke fallsifikuar letrat, duhet të ishin në burg! Transmetimet vizive në media, provojnë se arrestimet janë bërë natën! Ndërkohë me […]

Continue Reading

Ylli Manjani/ Asnjë lloj ilaçi që blihet këtu nuk bën punë!

As ilaçet bazike (paracetomol, ibuprofen, voltaren apo qetësues të tjerë). Ato më të komplikuarat jo e jo! Të njëjtat ilace të blera jashtë veprojnë menjëherë! Sa herë jam jasht shteti bëj një shopping në Farmaci. Blej çdo gjë që më del para syve dhe që mund të jepet pa recete! Por kur të mbarojnë rezervat, […]

Continue Reading

Manjani: Marrëveshja antikushtetuese, Xhafaj-Marku terror politik ndaj opozitës

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani i është rikthyer sërish marrëveshjes së nënshkruar një ditë më parë mes Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj dhe kryeprokurores Arta Marku, marrëveshje që synon krijimin e Prokurorisë së Posaçme por sërish të përkohshme, deri në krijimin e SPAK-ut, dhe që do të hetojë krimin e organizuar dhe korrupsionin në nivele […]

Continue Reading

Nga Ylli Manjani/ Kurrë nuk ju kuptova, pse po paguani për SHBA?

Nuk e kam kuptuar asnjëherë ngutin e partive tona politike (të paktën PD-PS-LSI) për të paguar Lobistë Amerikanë!!! Një zell i hatashëm që përkthehet në mijëra dollarë të paguar për kompani amerikanësh të rënë nga pushteti atje. Për çfarë na u dashka të Lobojmë ne në Amerikë xhanëm?! Çfarë rolin kemi ne në politikën e […]

Continue Reading

Ylli Manjani: Mirë urdhëri për peshkun, po për copat e mishit?

Në një postim në rrjetin social facebook, ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani me ironi shkruan se urdhëri u dha, por shtron pyetjen se: Çfarë do të bëhet me pjesën tjetër, me copat e mishit me dy sy që zbatojnë urdhërin pasi nuk dinë as të peshkojnë e as të gjuajnë? ”Urdhëri për peshk u dha! […]

Continue Reading

Manjani ka një tjetër mesazh për Ramën: Nusja e re me brimë të …

Lidhur me deklaratën e dhënë nga kryeministri Edi Rama për nisjen e një aksioni të gjerë të goditjes së krimit dhe bandave të lidhura me politikën, që do të udhëhiqet nga agjentë të FBI-së amerikane, agjentë gjermanë dhe italianë që vijnë këtë javë në Shqipëri. Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani  shprehet se e gjitha kjo […]

Continue Reading

Manjani: Kujdes, arrestimet politike i shërbejnë Ramës dhe diktaturës së tij

Deklarimet politike shërbejnë si argument për pafajsi… Arrestohet apo jo, X apo Y politikan duhet të jetë çështje e prokurorisë dhe e gjykatave, jo e politikës! Pavarësisht se Kryeministri aktual ka krijuar idenë se ai arreston, heton e gjykon njerëz! Në fakt ka raste konkrete në praktikën e sotme gjyqsore, ku individë janë arrestuar e […]

Continue Reading

Ylli Manjani: Kjo nuk është diplomaci leshi…

Ish-ministri i Drejtësisë ka bërë reaguar në lidhje me deklaratën e ambasadores shqiptare në Holandë. Përmes një postimi në “Facebook”, ai shkruan që reagimi i ambasadores mund të na rrezikojë seriozisht vendosjen e vizave. “Reagimi skandaloz i ambasadores mund të na rrezikojë seriozisht vendosjen e vizave!!! Tashmë nga një memo e policisë Hollandeze, është sensibilizuar […]

Continue Reading

Nga Ylli Manjani/ Pse nuk mund të ikin Ministrat

Debati publik mbi qëndrimin ose jo në qeveri të ministrave të PD dhe LSI, bëhet shpesh në injorim total të Kushtetutës së Republikës. Inati, mllefi apo edhe ndjenja e hakmarrjes politike është shumë më e fortë se arsyeja kushtetuese e funksionimit të shtetit. Qeveria e dizenjuar në kushtetutë si një institucion që funksionon pandërprerje. Ajo […]

Continue Reading

Manjani: Sot Rama rrëzoi Vettingun. Ky është akti i parë i diktaturës

Ylli Manjani ka reaguar ndaj listës së zyrtarë që sipas Kryeministrit kanë abuzuar me detyrën. Manjani ndalet në faktin se në listë ka emra të njerëzve të drejtësisë. Ish-ministri shton se drejtësia nuk mund të bëhet nga Kryeministri. “Akti i parë i diktaturës. Komiteti Qëndror i Rilindjes, me në krye shokun Edi Rama, shpalli sot dënimin […]

Continue Reading