Tensionohet situata tek Ministria Arsimit/ Studentët thyejnë xhamat e ministrisë së arsimit.

Me qindra e qindra studentë janë para ministrisë së arsimit. Studentët kanë nisur protestën me thirrje të fuqishme me megafon, duke kënduar: Ju luftoni për karrige Për studentët jeni armike! Ju po vidhni vendin tuaj Asnjë punë për 6 muaj! Studentët kanë mbledhur letra shuk me të cilat godasin ministrinë, të zhgënjyer që Pakti për […]

Vazhdo të lexosh

Makina e blinduar goditi policinë në Elbasan, por ja ç’ bën policia në të njëjtin rast në Çeki. Video

Në rastin e Elbasanit kur një makinë e blinduar përplasi makinën e zv./drejtorit të policisë në këtë qytet iu ‘hap’ porta të kalonte lirshëm dhe policët vetëm sa qëndruan në gatishmëri, por aspak nuk vepruan. E ndërsa e kundërta ndodh në Çeki. Siç shihet edhe nga pamjet një makinë që ka përplasur atë të policisë […]

Vazhdo të lexosh