Jep dorëheqjen Ministri Brëndshëm, Fatmir Xhafaj

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj i ka paraqitur dorëheqjen kryeministrit Edi Rama Nuk dihen shkaqet , por kryeministri e njoftoi dorëheqjen e ministrit Xhafaj përmes Twitterit Kryeministri Rama shkruan në Twitter: “Pranova dorëheqjen e ministrit Xhafaj, të cilin e falenderoj për kontributin e çmuar. Gjeneral Sandër Lleshi do të sjellë një energji të re pozitive në […]

Vazhdo të lexosh

Nga Erl Kodra/ Tashmë nuk shtrohet problemi thjeshtë a do të ikin këta maluketër, por se si dhe në çfarë situate po e lënë vendin.

Para pak orësh shkrova hyrjen e një teksti, të cilin kisha ndërmend ta përfundoja në orët në vijim. Po mendoja për metafora të gjetura, të forta dhe goditëse. Por Partia Demokratike t’i prishë metaforat, sepse ngjajnë krejt minore pas përmasave që mori tragjikomedia e mutit madhështor Edi Rama. Më ndjeni lexues të nderuar për fjalorin, […]

Vazhdo të lexosh

Shpërthen gazeta Franceze ‘Liberation’: Edi Rama dhe farsa e luftës kundër drogës në Shqipëri

Një nga gazetat më të mëdha në Francë ‘Liberatio’ ka botuar një artikull ku bën një bilanc të shkurtër të mundësisë së mos hapjes së negociatave dhe luftës kundër krimit të organziuar si një sfide e humbur e qeverisë së majtë. Nga Giovanni Vale Jérôme André Dyshimet e rënda të bashkëpunimit midis qeverisë socialiste dhe […]

Vazhdo të lexosh

Nga Enton Abilekaj/ Protesta e ndërprerë

Kur Lulzim Basha largoi protestuesit nga përplasja në Ministrin e Brendshme, mbështetësit e opozitës nuk e fshehën zhgënjimin. U tha se ishin diplomatët e huaj që kërkuan ndërhyrjen për të qetësuar situatën. Mund të ketë qenë edhe kështu, por situata nuk ishte aq e papritur sa të habiteshin diplomatët e huaj, apo të bënte sikur […]

Vazhdo të lexosh

Nis hetimi për pasurinë e familjes Xhafa

Ka nisur hetimi pasuror për Agron-Geron Xhafajn. Këtë e ka bërë të ditur Prokuroria e Krimeve të Rënda. Me një njoftim thuhet se ‘ka filluar dhe kryerja e verifikimeve pasurore për shtetasin Geron Xhafaj, i ditëlindjes 08.06.1975, me kombësi dhe shtetësi shqiptare, lindur dhe banues në Vlorë’. Njoftimi i plotë i Prokurorisë së Krimeve të […]

Vazhdo të lexosh

Xhafa hedh poshtë vërtetësinë e materialit të publikuar dje.

Fatmir Xhafaj, ka zhvilluar një takim me ambasadoren gjermane,Susanne Schütz në ambientet e Task-Forcës së ngritur posaçërisht për të luftuar krimin. Përveç rezultateve të takimit të sotëm, Xhafaj është pyetur nga gazetarët për dëshminë e paraqitur dje nga Partia Demokratike. Xhafaj tha se PD është ndryshe “vendi i sajesave dixhitale”, duke hedhur poshtë vërtetësinë e […]

Vazhdo të lexosh

Berisha/ Sulmet e opozitës po çojnë mafien qeveritare të Shqipërisë me në krye Edi Ramën drejt agonisë!

Në një status në “Facebook”, Berisha aludon se është ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri që po e lufton ministrin Fatmir Xhafaj. Ja statusi i ish-kryeministri Sali Berisha: Këto javë, familjet mafioze Tahiri dhe Xhafa kanë mprehur hanxharët dhe po i vërsulen njëra-tjetrës në të gjitha nivelet për qërim hesapesh? Në një betejë për jetë a […]

Vazhdo të lexosh

Xhafaj takim me Macron në Paris

Gjatë konferencës në Paris mbi luftën kundër financimeve për terrorizmit “No Money for Terror”, Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, ka pasur edhe një takim shtrëngim duarsh me Presidentin francez Emanuel Macron. “Mundësi dhe kënaqësi e jashtëzakonshme që pata rastin të shkëmbeja një përshëndetje të përzemërt me Presidentin Macron. Mirënjohje zoti President për vlerësimet tuaja shumë […]

Vazhdo të lexosh

Basha Ramës/ Shumë shpejt do të rrëzohen këmbët e karriges së pushtetit tënd që janë krimi i organizuar dhe trafiku i drogës. VIDEO

Domethënë ti ia paske çuar me mesazh atë fjalim të mizershëm Fatmir Xhafës. Kush tjetër?! Jo e vërteta e tmerrshme e shqiptarëve, jo ankthi dhe tmerri i qytetarëve të Elbasanit, Shkodrës, Lezhës, Durrësit, Shijakut, të Vlorës, të Fierit: teksa shohin policinë me uniformë të mpaket e të nderojë makinat e krimit, ku jo rrallë herë […]

Vazhdo të lexosh