Nga Armand Maho/ Vrasjet si pasojë e kanabizimit! A po ndjekim rrugën e Kolumbisë!

Ne shkurt te vitit 2015 isha ne New York dhe rastisi te flija ne nje hotel te vogel dhe modest ne rrugen w 35 th street ne Manhattan , qe eshte vetem nje bllok larg Penn Station, stacionit qendror te trenave ne new york. Jo shume larg hotelit, madje ne te njejten ndertese thuajse, pas […]

Continue Reading

Nga Kastriot Dervishi/ Vrasja e të rinjve korçarë dhe kolonjarë në kufi më 23 gusht 1990/ Foto

IN MEMORIAM: VRASJET E TE RINJVE NE KUFIJ QE KERKONIN TE LARGOHESHIN PER NJE JETE ME TE MIRE NE MALIN E GRAMOZIT ME 23. 08.1990 Kohe per t’u kujtuar, por jo per t’u kthyer! Në orët e para të mëngjesit të datës 23 gushtit 1990, të rinjtë nga Korça largohen nga hoteli (në Ersekë) ku […]

Continue Reading

ISIS merr përsipër sulmet në Egjipt. 36 të vdekur nga dy shpërthimet në kisha

Media e ISIS, Amaq, njoftoi se një skuadër e tyre kreu shpërthimet në dy kishat mëngjesin e sotëm. 25 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur ishte bilanci i shpërthimit të parë që ndodhi në Tanta, në veri të Kajros. Ndërsa nga sulmi i dytë në Aleksandi mbetën të vdekur 11 persona. Në momentin e shpërthimit […]

Continue Reading