A do të arrestohen Hashim Thaçi dhe Fatos Klosi për ‘vrasjen’ e Ahmet Krasniqit?

Bexhet Krasniqi, vëllai i ish- Ministrit të parë të Mbrojtjes së Republikës së Kosovës, kolonel Ahmet Krasniqi, ka konfirmuar se Gjykata Speciale është duke u marrë me zbardhjen e vrasjes së vëllai të tij, i ekzekutuar më 21 shtator të vitit 1998 në Tiranë. “Gjykata Speciale ka fillu me u marre me keto sene, na […]

Continue Reading

Nga Nikoleta Kovaci/ Pse hesht shteti për vrasjen e Marios, po opozita..?!

Kam vite që nuk i ndjek punimet e Kuvendit! Madje as kur thuhet se aty priten të votohen gjëra që janë të vlefshme për vendin! Jo, sërish nuk e shoh. Jo për shkakun se aty kurrë nuk mund të merret ndonjë vendim i duhur për njerëzit e këtij vendi, por se ai parlament është i […]

Continue Reading

E fundit/ Një nga bashkëpunëtorët e grupit kriminal që organizoi vrasjen e Devi Kasmit pranon akuzën e vrasjes. Ja emri

Elton Hoxhallari, një nga bashkëpunëtorët e grupit kriminal që organizoi dhe kreu vrasjen e Dëfrim Kasmit e ka pranuar akuzën e vrasjes me paramendim. Ai ka firmosur procesverbalin ku me shkrimin e tij pohon “Jam dakord me akuzën.” Elton Hoxhallari u arrestua në kuadrin e operacionit “Enigma” lidhur em vrasjen e Kasmit më 29 Janar […]

Continue Reading

Fotoreporteri tregon momentet e fotos së fundit të Azemit të vrarë. Foto

Felix Bilani njihet si nje nga fotoreporteret me te mire shqiptar. Ai tregon momentet e dhimbjes se tij dhe te shokeve qe kishte perreth. Ja se si e pershkruan ai ne nje status te tijin ne facebook momentin kur mori vesh per vrasjen e Azemit: 12 shtator 1998…..ne ate kohe punoja per gazeten Albania….rreth ores […]

Continue Reading

Dalin pamje të reja të autorit të vrasjes së ish drejtori të policisë/ Video

Policia e Shtetit në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimeve të Rënda po vijon hetimet intensive për zbardhjen e ngjarjes së ndodhur në datën 8 Prill 2017 ku u vra me armë zjarri  ish drejtuesi i  lartë i Policisë në nivel lokal  Artan Cuku. Policia kërkon  edhe një herë ndihmën e qytetarëve për të bërë të […]

Continue Reading

Vrasja e Komisarit Artan Cuku/ Del video e pare e te dyshuarit

Policia e Shtetit në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimeve te Renda po vijon hetimet intensive për zbardhjen e ngjarjes së ndodhur në datën 8 prill 2017 ku humbi jetën ish-drejtuesi i Policisë, Artan Cuku. Policia kërkon ndërkohë edhe ndihmën e qytetarëve për të bërë të mundur identifikimin e autorit të dyshuar i cili më datë […]

Continue Reading

Ish-kreu i Policisë së Shtetit: Policia po dëmton hetimet për vrasjen e komisar Artan Cuku

Ahmet Prençi, ish-drejtor i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit ka treguar cfarë di për motivet e vrasjes, gjatë një interviste dhënë për gazetarin Roland Qafoku në emisionin “Debati” në Channel One. Zoti Prençi, si mik por edhe në cilësinë e detyrës së dikurshme të drejtorit të Policisë së Shtetit, si e përjetuat vrasjen e komisar […]

Continue Reading

Basha: Përse shteti hesht për vrasjen e Artan Cukut?

Lulzim Basha, akuzoi qeverinë se e flaku në rrugë Artan Cukun, ish –drejtorin e policisë që u vra një ditë më parë në Tiranë. Basha vuri në dukje në fjalën e tij në çadrën e protestës, faktin se qeveria nuk ka reaguar për këtë krim të tipit mafioz. Arsyeja e heshtjes, sipas Bashës, është qasja që […]

Continue Reading

Nga Osman Stafa: Unë nuk mora pjesë në vrasjen e qytetit tim. Foto

VRASJA E DYRRAHUT Une nuk mora pjese ne vrasjen e qytetit tim. Ky eshte turpi i politikes,Ky eshte krimi i politikes Une nuk jam pjese as e turpit dhe as e krimit. Modeli Dako si kryebashkiak i qytetit te durresit eshte pasqyrim i realitetit te klases politike shqiptare. Qytetin e ka pare dhe perdorur ne […]

Continue Reading

Arben Grori: Fajin e kam vetë që erdha këtu. Erdha për të jetuar pranë familjes

Arben Grori është i dënuar për trafik droge dhe për vrasjen e Naim Zyberit në Milano, në spitalin San Paolo. Është deklaruar fajtor nga drejtësia Italiane të vrasësit të vëllait të tij, Artur Grorit. Tashmë kanë kaluar më shumë se 17 vite nga arrestimi. Në një intervistë nga qelia për gazetën “Shekulli”, ndonëse duke qeshur, […]

Continue Reading