Dosja e zezë e Vaut të Dejës/ Prokuroria nuk vepron në kushtet e flagrancës, kandidati socialist deklarim të rremë. Skema, çfarë ka ndodhur?

Nga Basir Çollaku Koka në Stamboll e trupi në Janinë, një profeci pashallarësh kane realizuar socialistët në votimet e 30 qershorit në Bashkinë Vau Dejës. Mbushja e kutive vijonte nëpër qendra votimi ndërsa ende fletët ishin në udhëtim për të mbërritur. Kaq është e mjaftueshme të shkërmoqet procesi dhe në qeli të jenë shumë njerëz […]

Vazhdo të lexosh

Zgjedhjet më 25 Qershor? Shpërthejnë Myslimanët. Nuk do jemi pjesë e votimeve në ditën e shenjte te tyre

Imami Ahmed Kalaja ka reaguar për sa i përket datës së zgjedhjeve, të cilat sipas marrëveshjes së arritur mes Kryeministrit Rama dhe kreut të opozitës Lulzim Basha, do të zhvillohen më 25 qershor. “Akoma nuk e besoj se nuk është për tu besuar!!!!! Apeloj si qytetar si besimtar forcat politike të reflektojnë. Apeloj zërat besimtare […]

Vazhdo të lexosh

Basha: kam marrë mbështetje nga të gjithë bashkëbiseduesit, nga të gjitha nivelet, edhe ata të administratës Trump, për kauzën e zgjedhjeve.

Në një intervistë për Zërin e Amerikës, kryetari i PD, Lulzim Basha ka ritheksuar qëndrimin e opozitës për zgjedhje me qeveri teknike, duke nënvizuar se për këtë ka siguruar edhe mbështetjen e zyrtarëve amerikanë, gjatë vizitës që po zhvillon në Uashington. VOA: Zoti Basha, a do të merrni pjesë në zgjedhje? Lulzim Basha: PD, opozita […]

Vazhdo të lexosh