Nga Nikoleta Kovaci/ Ermalët e Vlorës

Që kur doli lëmshi infantil për vëllanë e Fatmir Xhafës, Agronin, dhe një shokut të tij që tashmë qenkan prishur në pazaret e drogës, në linjë ka dalë edhe Ermali! Ermali, në atë përgjim është një person që duket se ka një punë të rëndësishme për të bërë. Është njeriu që do të nxirrte nga […]

Vazhdo të lexosh

Kryebashkiaku i Vlorës Leli, i refuzon sheshin LSI-së për miting/ Dokumenti

Keqpërdorimi i aseteve publike për qëllime elektorale është një vepër e dënueshme deri ne largimin nga posti publik. Por për kryebashkiakun e Vlorës Dritan Leli kjo nuk vlen. Ose të paktën kështu beson ai. Po për çfarë bëhet fjalë? Subjekti politik Lëvizja Socialiste për Integrim i ka bërë një kërkesë zyrtare Bashkisë së Vlorës për […]

Vazhdo të lexosh

Pse është alarmuar miku italian i Edi Ramës?

Njerëz të afërt me kryebashkiakun e Veronës Flavio Tosi janë të alarmuar nga risku i shpërthimit mediatik të një skandali që po konsumohet në Tiranë. Disa komunikime konfidenciale të siguruara nga Hashtag.al sugjerojnë se bashkëpunëtorët e Flavio Tosit po investohen për të sfumuar bujën e një kontrate të dyshimtë shitjeje e cila është denoncuar në […]

Vazhdo të lexosh

Kapen 1.3 ton kanabis sativa dhe një gomone në Vlorë

Në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative, Policia e Vlorës, ka pikasur dy automjete dhe një mjet lundrues në aksin rrugor Triport-Zvërnec, të cilët dyshoheshin se po transportonin lëndë narkotike. Menjëherë gjatë ndjekjes nga Policia, personat kanë braktisur mjetet duke përfituar nga errësira dhe janë larguar me qëllim për t’iu fshehur policisë. Nga […]

Vazhdo të lexosh

Dritani i Ramës në Vlorë, sulmon deputetin e LSI

Dritan Leli, inspektoi punimet në një tjetër projekt të infrastrukturës, asfaltimin e rrugës pranë nënkalimit të Panajasë. Ky nënkalim do të lidhë tashmë fshatrat e zonës së Novoselës me autostradën, ndërsa në gjendjen e vështirë problematike që ishte, kalimi në ketë rruge bëhej i pamundur. Kjo rrugë është një nga 13 segmentet që do të […]

Vazhdo të lexosh

Nga Enver Bytyçi: Republika e gangsterëve

Prej 25 vitesh kemi parë shumë herë se si sillen gangsterët në pushtet në këtë vend. Ndërsa tash pas njëçerek shekulli shqiptarët, të cilët shpresuan Shqipëria do të hynte në një fazë të re të zhvillimit të saj përtej tranzicionit, po ndeshën në një gangsterizëm të pamëëhirshëm. Vendi ka bërë hapa prapa në të gjitha […]

Vazhdo të lexosh