Pas Vlorës, nisin protestat në Lezhë! Pronarët e bizneseve kërkojnë heqjen e masave kufizuese

Ditën e sotme protesta nga ana e bizneseve kanë nisur dhe në Lezhë. Bizneset e prekura nga ora policore janë ngritur së bashku në protestë, për të kërkuar heqjen e masave kufizuese. Përballë Bashkisë së qytetit, pronarët e lokaleve dhe ato të dasmave kërkojnë shtyrje të orës policore. Njësoj si në Vlorë, biznesmenët kërkojnë që […]

Vazhdo të lexosh

Kaos total në Hipotekën e Vlorës/ Drejtuesit e sapo emëruar japin dorëheqjen

Serish dorëheqje ne Hipotekën e qytetit të Vlorës. Drejtuesit e rinj janë larguar nga posti, duke krijuar sërish një situatë të rëndë në këtë institucion. Gazetari i “BalkanWeb”, Enrik Mehmeti raporton se janë larguar nga detyra duke dhënë dorëheqjen drejtoresha e emëruar pak ditë më parë Elona Hodaj dhe zv drejtori i Hipotekës,  Krenar Xhemali. […]

Vazhdo të lexosh

Kërcet zorra në Vlorë/ Lahet natë bulevardi se do të vijë shoku Rama! VIDEO

Qytetarët e Vlorës s’kanë mbyllur dot sy natën e kaluar, nga kantieri i pastrimit që ishte ngritur në mes të natës në bulevard. Punëtorë me pompa me presion dhe zorra uji për tërë natën kanë larë pllakat sepse ishin njoftuar se do të vinte kryeministri për t’i përuruar. Drejtorët e tyre po ashtu pa gjumë, […]

Vazhdo të lexosh

DY TË RINJ RRAHIN BABAIN E NJË VAJZE NË VLORË. (VIDEO)

Ngjarja ka ndodhur në rrugën e Çipajve, ndërsa pamjet janë shpërndarë në “Facebook” nga gazetari Enrik Mehmeti. Një pamje shihet se burri i kërkon të riut ti sjellë vajzën. ‘Më sill çupën’, i drejtohet ai, ndërkohë që ky i fundit i sulet me grushta. Më pas duket se në sherr është përfshirë edhe shoku i […]

Vazhdo të lexosh

TAHIRI: SHQIPËRIA PO ECËN PËRPARA, VETËM GJYQI IM KA NGECUR

Shtyhet sërish seanca te Krimet e Rënda për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri. Mësohet se seanca e rradhës do të mbahet më datë 17 korrik. Shkak për këtë është bërë fakti që prokura e avokatit që përfaqëson Gjergj Kohilën nuk ishte e rregullt.  Kohila është ish-shefi i sektorit të luftës kundër krimit të organizuar në drejtorinë […]

Vazhdo të lexosh

Gjysmë ton marijuanë nga Shqipëria në Itali

Të paktën 5 persona kanë rënë në prangat e policisë italiane pasi trafikonin drogë nga Shqipëria drejt Italisë. Bëhet fjalë për 4 italianë dhe 1 shqiptar të arrestuar në Firenze, Siena, Brindisi dhe Vlorë. Këta persona mësohet të jenë përgjegjës për trafikun e gjysmë ton marijuane, të sekuestruar nga policia. Mediat italiane shkrujnë se, mëngjesin […]

Vazhdo të lexosh

Shpërthjenë në lot/ Grupi i parodistëve të Vlorës, s’do jetë kurrë më i njëjti pa të. FOTO

Foto të dhimbshme nga Vlora aty ku do i jepet sot lamtumira e fundit Muhamet Likos, një prej parodistëve që u nda nga jeta krejt papritur dje në moshën 65-vjeçare. Fotot tregojnë lotët e dhimbjes në sytë e kolegëve teksa po zhvillojnë homazhe në teatrin ” Petro Marko”, shkruan newsbomb.al. Muhamet Liko humbi jetën papritur […]

Vazhdo të lexosh

Çuçi ha domate/ Nuk ka as histori gjilpërash e as histori hormonesh.

Ministri i Bujqësisë Bledi Çuçi ka qenë në fshatin Bishan të Vlorës dhe ka vizituar një serë ku kultivohen domate për tregun vendas dhe të huaj. Çuçi ka publikuar një foto ku shfaqet duke ngrënë domate nga kjo serë dhe shkruan se nuk ka asnjë histori gjilpërash e as hormonesh. Nuk ka as histori gjilpërash […]

Vazhdo të lexosh

Përleshje dhe të shtëna me armë në Lungomare të Vlorës. Dyshohet për një të plagosur.

Të shtëna me armë në Lungomare të Vlorës. Të shtënat janë dëgjuar në zonën e “Ujit të Ftohtë” dhe policia ka nisur verifikimet e ngjarjes. Dyshohet për një të plagosur. Sipas informacioneve paraprake dyshohet se ka patur një konflikt mes disa personave në një lokla të zonës. Polcia është në vend ngjarje për të hetuar […]

Vazhdo të lexosh

REHABILITOHET QENDRA SHËNDETËSORE E KANINËS NË VLORË

Rehabilitohet qendra shëndetësore e Kaninës, në Vlorë. “Vijojmë me programin e rehabilitimit të 300 qendrave shëndetësore, me 100 qendra të tjera këtë vit, duke përparësuar ato qendra apo pika ambulancash që janë në zonat turistike”, – u shpreh Ministrja Manastirliu, gjatë vizitës në ambulancën e të Kaninës. Ambulanca Kaninë është 1 nga 7 qendrat shëndetësore […]

Vazhdo të lexosh

Monstra/ Grabitja në Vlorë, nipi, plumb në kokë gjyshit të tij.

Ka ndërruar jetë i moshuari në Vlorë, i cili mbrëmjen e djeshme u dhunua nga gabitësit. Mësohet se 69-vjeçari ka ndërruar jetë në spitalin e Vlorës, duke mos i rezistuar plagëve që kishte marrë në kokë. Ngjarja ndodhi mbrëmjen e djeshme, ku persona ende të paidentifikuar u futën në banesën e të moshuarit dhe e goditën […]

Vazhdo të lexosh

Digjen 5 makina në Vlorë/ Objektiv shefi i Urbanistikës dhe…

5 mjete që kanë qenë të parkuara në zonën e Lungomares në Vlorë janë djegur gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm. Faxëeb.al mëson se një nga mjetet e djegura ka qenë në pronësi të një zyrtari të Bashkisë së Vlorës. Gentian Sherifaj është shefi i Urbanistikës në Bashkinë e Vlorës, drejtuar nga socialistët. […]

Vazhdo të lexosh

Dalin pamjet si u grabit pika e karburantit pak ditë më parë në Vlorë. VIDEO

Ditën e sotme Report Tv ka bërë publike pamjet e kameras së sigurisë së karburantit, ku shfaqet ajo që ndodhi natën e grabitjes. Siç shikohet edhe nga pamjet filmike, dy të rinjtë afrohen fillimisht qetësisht pranë kabinës ku qëndronte roja i objektit. Pasi vëzhgojnë të gjithë ambientin me një armë në dorë ata kërcënojnë rojen […]

Vazhdo të lexosh

Video/ Ja si u qëllua në makinë anëtari i bandës së njohur së Llanajve në Vlorë

Mikel Mehmeti, anëtar i bandës së Llanajve në Vlorë, u qëllua më 14 janar, në një pritë me armë zjarri të organizuar në lagjen Pavarësia në rrugën e “Çipajve”. Mehmetiu u plagos rëndë nga ky atentat, ndërkohë që Report Tv sjell pamje ekskluzive të marra nga kamerat e sigurisë, të atentatit. Siç shikohet edhe nga […]

Vazhdo të lexosh

Shoferi i dehur që përplasi 10 makina në Vlorë, kreu i Agjensisë së Mjedisit. VIDEO

Shoferi i dehur që përplasi me Benz-in e tij në mesnatë, dhjetra makina në rrugën transballkanike në Vlorë, është Kreshnik Lilaj, kryetari i Agjensisë Rajonale të Mjedisit Vlorë. Ekzistojnë dyshime të forta se Kreshnik Lilaj ka qënë i dehur në momentin kur shkaktoi aksidentin e rëndë. Tashmë ai ndodhet në ndodhet në spitalin e Vlorës, me […]

Vazhdo të lexosh

Në qytetin e Vlorës, pas orës 20.00, nuk guxon njeri të dalë nga shpia!

Një fakt tronditës ka ardhur këtë të hënë, në Top Channel, në emisionin “Open” te Eni Vasilit, ku po diskutohet për të zhdukurit në Vlorë nga bandat dhe lufta mes tyre. Gazetarja e njohur e BIRN, një prej gazetarëve më të njohura dhe profesioniste në Shqipëri, Lindita Çela tha se në Vlorë njerëzit nga frika […]

Vazhdo të lexosh

Prishen shtëpi në Jalë, banorët: Nuk mund të marrë Edi Rama pronën tonë. Video

Ka nisur mes tensionesh aksioni i IKMT për shembjen e ndërtesave pa leje në Jalë. IKMT ka nisur shembjet në gjirin e Jalës sipas një programi të parashikuar për në muajin shtator, ku pritet shembja e 7 godinave, ndër to lokale dhe banesa. Por banorët e zonës janë ngritur në këmbë, duke kundërshtuar shembjen e […]

Vazhdo të lexosh

E pështirë/ Tallje qeveritare në tryezën e varfër të Nikos! VIDEO

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirlliu dhe drejtori i Përgjithshëm i OSHEE-së, Ardian Çela udhëtuan në fshatin e largët, Vajzë (Vlorë) në zemër të Labërisë. Dy zyrtarë të lartë të shtetit shqiptar shkuar për ti ndezur llampën, Niko Ahmetajt, i cili jeton në mjerim bashkë me të shoqen dhe 5 fëmijët. Por rikthimi i energjisë për […]

Vazhdo të lexosh