Përmbytet Vlora/ Lagjja “28 Nëntori”, lagjja “Pavarësia”, “Skelë” dhe disa akse të tjera rrugore janë nën ujë

Disa akse rrugore në qytetin e Vlorës janë përmbytur si pasojë e reshjeve të dendura të shiut. Lagjja “28 Nëntori”, lagjja “Pavarësia”, “Skelë” dhe disa akse të tjera rrugore janë nën ujë. Punonjësit e ndërmarrjes së mirëmbajtjes janë në terren për normalizimin e situatës, por reshjet e shiut vijojnë të jenë të dendura.

Vazhdo të lexosh

Vlora përfshihet nga stuhia tropikale. Video

Stuhia me erëra të forta që pritej ka detyruar bashkinë e drejtuar nga Dritan Leli të lëshonte më herët alarmin për “apokalipsin”. Bashkia ka njoftuar se “sipas meteorologëve parashikohen shira dhe erëra të forta. Të gjithë punonjësit e Bashkise Vlorë janë në gadishmëri të plotë.Ju lutemi merrni masat për të shmangur levizjet afer pemeve, afer shtyllave te tensionit […]

Vazhdo të lexosh

Pas Majlinda Bregut, Rama del vullnetar të numërojë protestuesit në marshimin e opozitës

Nga Vlora ku ndodhet për fushatë, Rama ka bërë një shënim të gjatë në Facebook dedikuar protestës së sotme paqësore të Partisë Demokratike dhe partive të tjera opozitare. Kësaj radhe, Kryeministri ka dalë vullnetar të numërojë sa se protestues kanë qenë në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” në Tiranë. Ja statusi në Facebook i Ramës/ SHËNIMI […]

Vazhdo të lexosh

Djali i Irfan Musabelliut me Helikopter privat. Kam rreth 300- 400 palë këpucë por nuk i vesh të gjitha

E kujtoni akoma anijen “Vlora” që në vitet 90′ erdhi në Itali me mijëra shqiptarë? Këtu ndryshuar gjithçka”. Me këtë fjali e nisi aventurën e tij në Shqipëri gazetari italian Enrico Lucci shoqëruar nga një kamera dhe një mikrofon, për materialin “Si jetojnë milionerët shqiptar”, në programin “Nemo” në “Rai 2”. Për të treguar ndryshimin […]

Vazhdo të lexosh