Bashkia Shkodër shpall fituesin e blerjes së klubit të futbollit të Vllaznisë

Bashkia Shkodër njofton fituesin ankandit me objekt “Shitje e aksioneve të K.F.Vllaznia Sh.A. ne masën 100%”: Bashkimin e kandidatëve blerës/Operatorëve Ekonomik “ALBASPORT & ENTERTAINMENT, sh.p.k & ALBAPHOTO, sh.p.k., me përfaqësues të bashkimit të kandidatëve blerës z. Alban Xhaferi. Vlera e ofertës pas zhvillimit të fazës përfundimtare konkurruese të ankandit është 63,750,000 lekë. Autoriteti shitës, Bashkia […]

Vazhdo të lexosh

Vllaznia fiton ‘Kupën e Shqipërisë’, pas 13 vitesh

Vllaznia është fituesja e edicionit të 69-të të Kupës së Shqipërisë. Ky është trofeu i shtatë për shkodranët në këtë kompeticion, por nga mënyra se si rrodhi suksesi i Vllaznisë është për rekord. Kupa e Shqipërisë këtë edicion u zhvillua me ndeshje teke dhe kuqeblutë i shkuan deri në fund me 5 takime, nga të […]

Vazhdo të lexosh

Komisioni i Disiplinës dënon Vllazninë

Sjellja e gabuar e tifozëve i ka kushtuar shtrenjtë Vllaznisë. Komisioni i Disiplinës në Federatën Shqiptare të Futbollit ka dënuar me katër ndeshja pa tifozë në stadiumin e saj skuadrën shkodrane, pasi në ndeshjen e fundit të humbur 2-0 ndaj Tiranës, tifozët vendas hodhën shishe dhe sende të tjera në fushë, duke sjellë edhe ndërprerjen […]

Vazhdo të lexosh

Kërcënohet trajneri dhe administratori i Vllaznisë

Pas Ernest Gjokës, kësaj here pre e kërcënimeve kanë rënë trajneri aktual Agim Canaj dhe administratori i Vllaznisë, Suad Lici. Mësohet se ky i fundit ka marrë kërcënime në lidhje me ecurinë e klubit kuqeblu, por edhe me futbollistë të caktuar, për të cilët Licit i është bërë presion se duhet të aktivizohen me patjetër […]

Vazhdo të lexosh

Ja kush është arbitri që do gjykojë Vllaznia- Tirana ditën e sotme.

Arbitri i ndeshjes së sotme Vllaznia-Tirana do të jetë Pier Silvio Mazzoleni. Gjyqtari 43-vjeçar është zgjedhur në fshehtësi të plotë nga Federata Shqiptare e Futbollit, shkruan gazeta sportive Panorama Sport. Arbitri, së bashku me dy asistentë të tij, është parë pasditen e së premtes në aeroportin “Nënë Tereza” në Rinas nën shoqërinë e një prej […]

Vazhdo të lexosh

Nga Kastriot Myftaraj/ Enea Jorgji është Edi Rama

Asgjë e ngjashme me penalltinë e mohuar ndaj Latifit në ndeshjen “Kukësi”- “Skënderbeu” nuk është bërë në favor të “Skënderbeut”, aq më tepër në ndeshje vendimtare, në kohën që rivalët e “Skënderbeut” ankoheshin se klubi korçar kishte mbështetje qeveritare. Nëse “Skënderbeu” ka pasur mbështetje politike para vitit 2013, asnjëherë nuk ka ndodhur që Presidenti i […]

Vazhdo të lexosh

Policia e Shkodrës arreston tifozin pse mbante në dorë banderolë me mbishkrimin: ‘Berisha zemra jonë’. VIDEO

Policia ka arrestuar një prej tifozëve të pranishëm në stadium, për shkak se kishte futur në stadium një banderolë me mbishkrimin: ‘Berisha zemra jonë’. Ky veprim i policisë jo vetëm që ka habitur opinionin mbarë shqiptar por është përballur dhe me qindra reagime, ku qytetarët e quajnë shkelje të të drejtave de lirive të njeriut. […]

Vazhdo të lexosh

Sot luhet finalja Partizani-Kukësi. Kukësit i mjafton edhe barazimi

Në orën 19:00, në stadiumin “Selman Stërmasi” luhet Partizani-Kukësi, kryendeshja e kampionatit shqiptar. Partizani mendon vetëm për fitore, kurse Kukësi edhe barazimin e sheh si sukses të madh. Partizani ka fituar 7 nga 8 ndeshjet e fundit, ka luajtur mirë dhe ka shënuar me lehtësi në shumë ndeshje. Natyrisht, nuk është i pandalshëm, sepse fundja […]

Vazhdo të lexosh

Abdurrahman Roza Haxhiu dëshmorë i sportit shqiptarë

Abdurrahman Roza Haxhiu ose Roza Haxhiu,siç njihet nga të gjithë, lindi në qytetin e Lushnjës në lagjen “Kongresi i Lushnjës” më 30 shtator 1930.Djali i Bajram Haxhiut,një nga anëtaret e komisionit nismëtar të thirrjes së Kongresit të Lushnjës.Që në fëmijëri Roza, ëndërronte të bëhej futbollist.Një ëndërr që nisi që fëmijë në fushën e blertë të […]

Vazhdo të lexosh