Ambasada Amerikane implikohet në skemë mashtrimi dhe vjedhje projekti

Ambasada amerikane në Tiranë, është kapur gafil dhe është implikuar në një skemë të tjetërsimit të pronësisë intelektuale dhe për grabitje të dyshuar fondesh. Fillimisht kjo ambasadë ka bërë një njoftim në llogarinë e saj në ‘Facebook’, lidhur me një vepër murale në qytetin e Shkodrës, të cilën ia njohu si pronë intelektuale Koalicionit Kundër Drogës […]

Vazhdo të lexosh

Këta janë dy binjakët shqiptarët që “po çmendin” drejtësinë italiane

Eduard dhe Edmond Trushi, dy vëllezërit nga Shqipëria kanë arritur ti shpëtojnë për të disatën herë drejtësisë italiane, edhe pse mbi ta rëndojnë akuza për vjedhje prej disa vitesh. Binjakët Trushi arrijnë të lirohen vazhdimisht sepse ekspertizat ligjore nuk munden të përcaktojnë cili nga binjakët ka kryer krimin. Sipas “La Repubblica”  vëllezërit që aktualisht janë […]

Vazhdo të lexosh

Malltezi/ Afera e fabrikave të djegies së plehrave, është vjedhje flagrante e të paktën 20 milionë eurove nga Arben Ahmetaj dhe Edi Rama

Kreu i departamentit të PD për Mjedisin, Jamarbër Malltezi i ka bërë thirrje edhe ish-ministrit Lefter Koka të bëhet i penduar dhe të bashkëpunojë me drejtësinë për të denoncuar “peshqit e mëdhenj” që sipas tij po vjedhin dhjetëra miliona euro me një firmë. Ja deklarat e plotë e z Malltezi: Arben Ahmetaj dhe Edi Rama […]

Vazhdo të lexosh

Arrestohet grabitësi i motorave në Elbasan

Blutë arrestuan shtetasin me iniciale  R.P, banues në Elbasan pasi në bashkëpunim me bashkëmoshatarin e tij G.K 15 vjeç dyshohen të kenë vjedhur një motor në pronësi të shtetasit N.R, 55 vjeç. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Qemal Stafa” Efektivat e policisë po punojnë për kapjen e shtetasit G.K, 15 vjeç. Ndërkohë gjatë hetimeve rezultoi […]

Vazhdo të lexosh

Prokuroria: Ti ndërpritet mandati Armando Prengës. I dënuar për vjedhje në Itali

Prokuroria e Përgjithshme ka konkluduar, se një deputet i Kuvendit të Shqipërisë është në kushtet e ndalimit të ushtrimit të funksionit, në bazë të ligjit per “Verifikimin e Integritetit të personave që zgjidhen, emërohen ose ushtrojnë funksione publike” ose te njohur ndryshe si Ligji i “Për Dekriminalizimin”. Po ashtu, është konkluduar se një deputet tjetër, […]

Vazhdo të lexosh