Rama bëhet trim. Do shkojmë në zgjedhjet e 18 qershorit. PD nuk ka parë gjë akoma

Gjatë  Kongresit që u zhvillua në pallatin e sportit të Durrësit, Rama foli për bojkotin e zgjedhjeve të opozitës duke aluduar me teorinë e tij se PD nuk kërkon zgjedhje të lira për shkak të drogës, por e ka hallin tek vetingu. Kryetari i PS përsëriti disa herë se bëri çdo gjë për të zgjidhur […]

Continue Reading

Dridhe Like/ Meta përjashtoi sot daljen i vetëm në zgjedhje

Duke folur për mundësinë e braktisjes së koalicionit me Partinë Socialiste, Ilir Meta tha se LSI nuk pëson asnjë rrjedhje votash. Për këtë, kujtoi rezultatet që mori katër vite më parë kur kaloi nga Berisha, tek Rama. “Nëse ikën Meta e ministrat, LSI nuk ka asnjë rrjedhje vote, patëm ndonjë humbje në 2013 që ikëm […]

Continue Reading

Deputetja e LSI-së: Duhet të dalim të vetëm në zgjedhje

Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Silva Caka në një intervistë në “45 minuta” është shprehur se një presidente grua do të ishte më e përshtatshme për të zëvëndësuar presidentin aktual, pavarësisht nga cila forcë politike vjen. Por deputetja e LSI ka reaguar edhe në lidhje me zgjedhjet dhe koalicioni më PS duke deklaruar se […]

Continue Reading

20 të shoqëruar për krimin horror në Tiranë

Sot jane zbardhur detaje te reja në lidhje me vrasjen makabre të Fatime Hidës, ngjarje e zbuluar mbrëmjen e djeshme në fshatin Mihajas të Bërzhitës. Gruaja 74-vjeçare është gjetur e lidhur këmbë e duar dhe kishte ndërruar jetë si pasojë e asfiksisë dhe mësohet se ishte grabitur. Ajo pak ditë më parë kishte shitur disa bagëti […]

Continue Reading