Nga Sokrat Turtulli/ Ja këtu, tek kjo dritare…kaq pak diell shikonim.

Kisha ngjesh kufjet thelle ne vesh dhe nen tingujt e kenges se rrezimit te murit te Berlinit Shqiptar, s’di pse dridhjet e trupit nuk po me pushonin. Para syve, ne te qinden e sekondes , m’u rishfaq familja ime , te afermit e mi te sakatosur, burgosur, pushkatuar pa gjyq, internuar, vetem e vetem pse […]

Continue Reading

Spiropali: Do padis PD për shpifje

Elisa Spiropali ka reaguar pas akuzave të PD se familja e saj ka përfituar përmes një skeme korrupsioni nga fondet publike 550 milionë lekë. Përmes një postimi në Facebook, Elisa Spiropali  ka hedhur poshtë akuzat dhe thotë se vëllai i saj nuk përfituar kurrë dhe asnjëherë asnjë kontratë apo fond publik. Ministrja shprehet se do të […]

Continue Reading

Xhafa hedh poshtë vërtetësinë e materialit të publikuar dje.

Fatmir Xhafaj, ka zhvilluar një takim me ambasadoren gjermane,Susanne Schütz në ambientet e Task-Forcës së ngritur posaçërisht për të luftuar krimin. Përveç rezultateve të takimit të sotëm, Xhafaj është pyetur nga gazetarët për dëshminë e paraqitur dje nga Partia Demokratike. Xhafaj tha se PD është ndryshe “vendi i sajesave dixhitale”, duke hedhur poshtë vërtetësinë e […]

Continue Reading

Audiopërgjimi, Xhafaj: Është mashtrim dhe shantazh i pastër

Ministri i Brendshëm, Fatmir  Xhafaj ka dal sot një konferencë urgjente për shtyp. Sa i përket audiopergjimit të bërë publik nga PD, Xhafaj u shpreh: Lidhur me akuzat për përfshirjen e vëllait tim për përfshirje të vëllait tim në trafikun e drogës. Nuk ka asnjë lidhje me ato akuza. Prej vitit 2002 vëllai im ka […]

Continue Reading

Rama: Përgjimi audio i vëllait të Xhafës është montazh.

“U them të gjithë atyre që unë mendoj shumë më ndryshe se ata, dhe pse pa dyshim e respektoj plotësisht shqetësimin e tyre që lidhet me bindjen legjitime tek shumë qytetarë të këtij vendi se drejtësia nuk mund të bëhet duke shkuar pas gjurmëve të njerëzve tanë, ndërkohë që ujqërve të pyllit të padrejtësive jo […]

Continue Reading

Vëllai i kryeministrit, Olsi Rama bëhet 3 herë Kinez

Kinezi 1… Në momentin kur për herë të parë doli në skenë ideja e mbledhjes së TVSH-së nga një kompani private, ose më saktë me teorinë e famshme PPP, u shfaq papritmas vëllai i kryeministrit, Olsi Rama. Madje, edhe largimi i ish-ministrit të Financave Shkëlqim Cani tre vjet më parë dyshohet se erdhi pikërisht nga refuzimi që […]

Continue Reading

Vritet vëllai i ish deputetit socialist/ Ja emri

Vëllai i ish-deputetit socialist, Arben Ndoka, u gjet pajetë në automjetin e tij në lagjen Nënë Tereza në Lezhë, dy muaj më parë ishte emëruar në postin e drejtorit të IKMT-së në Shkodër. Aleksandër Ndoka u gjet pa jetë i vrarë me armë zjarri në mjetin tip “Mitsubish”, me targa AA 382 SE. Aleksandër Ndoka […]

Continue Reading

Vëllai i Fatmir Xhafajt, me kallash brenda në spitalin e Vlorës

Ngjarja e rëndë ndodhi ditën e djeshme në Vlorë, ku u krye atentat mafioz ndaj Ferdinand Llanaj. Llanaj është marrë në mbrojtje nga persona të armatosur, ku mes tyre ka qenë dhe vëllai i Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafajt. Sipas qytetarëve vlonjate Agron Xhafaj, i cili është shpallur në kërkim ndërkombëtar për trafik droge, ishte […]

Continue Reading

Fatmir Xhafaj ju mbyll gojën deputetëve të PD: Ja çfarë iu tha.

Fatmir Xhafaj tha sot në parlament se familjarët e tij janë madhorë në moshë dhe, nëse kanë shkelur ligjin, le të vuajnë pasojat. “Ju nuk mund të bëheni, as më shumë, as më pak si ligjzbatues dhe moralbërës për çfarë i ka ndodhur, apo mund t’i ndodhë një pjesëtari të familjes sime. Secili që ka […]

Continue Reading

Vëllai i Ramës, fushatë për Tom Doshin e PSD dhe kundër Partisë Socialiste

Olsi Rama ka dalë në krah të kandidatit për deputet të Partisë Social Demokrate për deputet, Tom Doshi, i cili kandidon për PSD e Skender Gjinushit. Pas një dreke në Shkodër, shkruajnë mediat, të dy kanë vendosur të shpërndajnë foton si mesazh për PS. Ish-kryeministri Berisha shkruan se Olsi Rama ka marrë pjesë këto ditë […]

Continue Reading

Vëllai i ish-drejtorit të PS-së: “Ça do të premtojë LSI-ja do ta premtoj unë, por do ta jap paradhënie, vetëm nga inati”. VIDEO

Ish-drejtori i emeruar nga PS-ja në AKU-në e Durresit, i ka telefonuar nje mbeshtetesi te LSI-se duke i bere oferte qe vetem e vetem te mos votoje per LSI-ne. Ai e fton edhe per kafe, teksa Sul Hida, mbeshtetesi i LSI, e ka publikuar biseden ne profilin e tij ne FB, me nje reagim ku […]

Continue Reading

Vritet për herë të dytë terroristi shqiptar Lavdërim Muhaxheri/ Ja kush e jep lajmin

Ka mbetur i vdekur gjatë një sulmi me dron nga ushtria amerikane Lavdërim Muhaxheri. Lajmi për vdekjen e Muhaxherit u raportua nga mediat kosovare dhe u konfirmua edhe nga vëllai i tij, nëpërmjet një statusi në rrjetin social Facebook. Lavdërim Muhaxheri ka qenë anëtar i organizatës terroriste ISIS, dhe drejtues i shqiptarëve në këtë organizatë. […]

Continue Reading

Denoncim i mjekut: Vëllai i deputetit socialist Besnik Baraj, humbi jetën për mungesë të kushteve të urgjencës.

Infermieri Frrok Bardhi, që në 8 Shkurt demonstroi në emisonin “STOP” gjendjen e mjerueshme të urgjencës së Tiranës, rikthehet me një tjetër denoncim. Ai thotë se situata është përkeqësuar në këtë shërbim. Madje disa ditë më parë ish-zëvendësministri i brendshëm Sokol Baraj, vëllai i deputetit socialist Besnik Baraj, humbi jetën për mungesë të kushteve të […]

Continue Reading

Rrëfimi i Nard Kokës: 7 orët e darkës Rama-Meta në Lalëz

“1 prilli” ka mbetur në memorien e afërt politike si simbol i koalicionit aktual “Rama-Meta”. 4 vite më parë, të dy krerët e PS-së dhe LSI-së shpallën aleancën paraelektorale në zgjedhjet e qershorit të po atij viti. Në fakt, aleanca u zyrtarizua më 3 prill, por më 1 prill Ilir Meta njoftoi kryeministrin Berisha se […]

Continue Reading

Shoqërohet në komisariat Nar Koka, kumbari i Metës dhe Ramës

Leonard Koka, vëllai i Ministri të Mjedisit, Lefter Kokës është shoqëruar sot në policinë e Durrësit pas një konflikti me një punonjës policie. Mësohet se konflikti nisi kur djali i Leonard Kokës, që lëvizte me makinë është ndaluar nga polici i qarkullimit. Punonjësi i policisë do t’i vendoste gjobë, por ka hasur në kundërshtimet e […]

Continue Reading

Ministër i Brëndshëm, vëllai i kapos së drogës.

Emërimet e reja në qeverinë e Kanabistanit! “Te dashur miq, mediat njoftojnë se: -Ministria e droges i besohet Fatmir Droges, qe me vellain e tij kryekspert, trafikant nderkombetar droge, Arianin te denuar ne Itali, Venezuele dhe Ekuador, do siguroje trafikun e drogave te forta ne Shqiperi. Vella Ariani kontrollon per llogari te familjes trafikun e […]

Continue Reading

Berisha: Rama me vëllain e Eskobar Balilit. Foto

Ish kryeministri ka publikuar një foto në Facebook, ku kryeministri Edi Rama është nën shoqërinë e nipit të Klemend Balilit, Rigelsin, ndërsa në sfond duket vëllai i “Eskobarit të Ballkanit”, Bako Balilit. Ky i fundit është vënë në shënjestër të prokurorisë pak ditë më parë, pasi rezulton pronar i kompleksit Santa Quaranta. 10 muaj pasi […]

Continue Reading