Bashkia e Tiranës rrit çmimin e aboneve

Nga Boldnews.al Për pak ditë dalin fiqtë e hershëm në treg, njëkohësisht me vendimin e Bashkisë Tiranë për të hequr nga qarkullimi abonetë e përgjithshme, duke detyruar qytetarët që të paguajnë edhe më shumë në ato urbanë që qëndrojnë kapic, pa kushtet dhe orë të tëra në trafik. Sapo ka shkelur në Bashkinë Tiranë, Erion […]

Vazhdo të lexosh

Vokshi: Rama-Veliaj po mbajnë të fshehtë kompanitë e planit mafioz për ndërtimin e 6 kullave tek Teatri

Ish-deputetja demokrate Albana Vokshi ka dalë sot para mediave duke akuzuar kryeministrin Edi Rama dhe kryebashkiakun e Tiranë se po ‘shkelin dhe ligjin e tyre korruptiv për grabitjen e tokës publike dhe Teatrit Kombëtar duke mbajtur të fshehtë emrat e kompanive që kanë pranuar të bëhen pjesë e planit mafioz për ndërtimin e 6 kullave’. […]

Vazhdo të lexosh

PD: Makth nëpër familje, librat deri në 120 mijë lekë

Partia Demokratike ka zbardhur sot me fakte, realitetin e rëndë me të cilin po përballen familjet shqiptare në nisje të vitit të ri shkollor me librat e shtrenjtë për fëmijët e tyre duke ia kundërvënë një propagande false të Kryeministrit me librat që po jepen falas. Oriola Pampuri, ish-deputetja e PD, doli para njërës prej […]

Vazhdo të lexosh

Ina Zhupa/ Teatri si “bahçja” e re e kullave që planifikon të mbjell Veliaj për Tiranën!

Në 4 vite mandat ka betonizuar qytetin duke ja kaluar edhe 11 viteve të Edi Rames, nga sipërfaqja e betonit. Planifikon masaker urbane duke shkatërruar cdo hapësire të gjelbër, për ta shndërruar në kullë, duke filluar nga hapësirat e liqenit artificial. Ka miratuar më shumë se 780 leje ndërtimi, ku 80% e tyre janë për […]

Vazhdo të lexosh

Media e huaj: Teatri/ Fusha sh.p.k e lidhur me një rrjet ndërkombëtar të trafikut të drogës, në Spanjë

Përplasje të forta në Tiranë, në përpjekje për të ndaluar shkatërrimin e teatrit kombëtar. Regjistrohen përballje mes protestuesve që kërkojnë të pengohet shembja e godinës historike dhe forcave të policisë. Sekretari i përgjithshëm i OSBE, Thomas Greminger u bëri thirrje ‘të gjitha palëve’ që të prisnin verdiktin e Kushtetueses. Nga Tirana, Katerina Sula Në agimin […]

Vazhdo të lexosh

Ina Zhupa/ Lejën për ndërtimin e godinës në sheshin Italia, e ka firmosur Edi Rama 17 vjet më parë. Dokumenti

Kryemashtruesi Erion Veliaj që nuk kursen as jetën e femijëve për para, mashtroi edhe sot për të fshehur një aferë tjetër korruptive. Lejen për ndërtimin e godinës në sheshin Italia, e ka firmosur Edi Rama 17 vjet më parë, kur drejtonte Bashkinë e Tiranës dhe Veliaj e di më mirë se kushdo këtë gjë. Kjo […]

Vazhdo të lexosh

Veliaj/ 8002 vota më pak se 4 vite më parë. 10740 vota të dala të pavlefshme

Ashtu siç edhe pritej në këtë garë pa kandidatë, Erion Veliaj ka fitur duke marrë 94.21 për qind të votave. Sigurisht që ky nuk është lajmi që pritej, pasi në një garë kur garon i vetëm, nuk ka fitues tjetër. Por ajo që vihet re është fakti se Erion Veliaj ka marrë më pak vota […]

Vazhdo të lexosh

RAMA/ PAGUAJNË ARTIKUJ KËTEJ E ANDEJ, E BËNË COPË SHQIPËRINË FARE, ËSHTË TMERR.

Kryeministri Edi Rama e ka nisur këtë mëngjes pune me kryebashkiakun Erion Veliaj dhe ish-ministrin Fatmir Xhafaj në njësinë 10, shoqëruar edhe nga disa banorë të zonës. Rama u shpreh i shqetësuar për imazhin e Shqipërisë duke akuzuar opozitën se po paguan artikuj nëpër botë. Sa i takon gazetës BILD, Rama e veçoi duke thënë […]

Vazhdo të lexosh

Spektakli gjysmë milionë euro për prezantimin e rikandidimit të Veliajt

Partia Socialiste mbajti sot një tubim për shpalljen e rikandidimit të Erion Veliajt për kryabashkiak të Tiranës në Zgjedhjet Vendore 2019. Për këtë qëllim, në Sheshin Nënë Tereza do të zhvillohet një aktivitet që socialistët e kanë quajtur Kongres Zgjedhor, por që në të vërtetë do të jetë një spektakël vetëlëvdues-mobilizues, plot ngjyra, shkëlqim dhe […]

Vazhdo të lexosh

Rama dhe Veliaj, të dy me atlete në Kongresin e PS (Foto)

Partia Socialiste ka mbledhur Kongresin në Pallatin e Kongreseve, ku pritet të ketë rreth 8 orë diskutime. Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Pallatin e Kongreseve i shoqëruar nga kreu i bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, i cili pritet të konfirmohet për një mandat të dytë si kryebashkiak i kryeqytetit. Rama dhe Veliaj janë shfaqur […]

Vazhdo të lexosh

VELIAJ I DORËZON ‘ÇELËSIN E QYTETIT’ MONS. VINCENZO PAGLIA

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj i dorëzoi “Çelësin e Qytetit” Shkëlqesisë së Tij, Mons. Vincenzo Paglia, President i Akademisë Papnore të Vatikanit dhe një ndër themeluesit e këshilltar shpirtëror i Komunitetit të Sant’Egidio, me veprimtari humanitare anembanë botës. Kryebashkiaku Veliaj shprehu mirënjohjen për rolin dhe kontributin e Mons.Vincenzo Paglia në shërbim të njerëzve […]

Vazhdo të lexosh

VELIAJT PËR GRATË: ME FAT QË JU KEMI!

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka zgjedhur një mënyrë të veçantë për t’i uruar 8 marsin të gjitha bashkëpunëtoreve të tij. Duke i falënderuar për angazhimin e tyre për mbarëvajtjen e punëve të kryeqytetit, Veliaj ka postuar fotot e vajzave dhe të grave që punojnë në Bashkinë e Tiranës. ‘Faleminderit me zemër të shenjtave të bashkisë. Falë […]

Vazhdo të lexosh

Veliaj, kandidat i Partisë Socialiste në zgjedhjet e 30 qershorit

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur ditën e sotme Asamblenë e Partisë Socialiste për të diskutuar rreth zgjedhjeve lokale të 30 qershorit. Gjatë diskutimit me Asamblenë, Rama është shprehur se ai vet nuk kishte një emër tjetër, ndërsa dhe ka kërkuar dhe nga të pranishmit për ndonjë propozim. Mësohet se dhe Asambleja nuk ka propozura emër […]

Vazhdo të lexosh

Denoncon deputeti:Veliaj më kërkon dhurata 5 milionë euroshe për një leje ndërtimi!

Deputeti i LDK-së në Kuvendin e Kosovës, njëkohësisht edhe biznesmen, Ramiz Kelmendi, ka ngritur akuza të forta ndaj kryebashkiakut të Tiranës Erion Veliaj, lidhur me dhënien e lejeve të ndërtimit.Kelmendi përmes një letre të hapur tregon se ka blerë një truall në Tiranë për ndërtim dhe nga kryebashkiaku Veliaj i ishte premtuar fillimisht mbështetje maksimale.Kelmendi […]

Vazhdo të lexosh

Studentët i vërsulen Veliaj-t: Je përgjegjësi kryesor për vrasjen e punëtorit 17-vjeçar Ardit Gjoklaj. VIDEO

Studentët janë përplasur ditën e sotme me Erion Veliajn, gjatë një takimi të zhvilluar në Qytetin Studenti. Gjatë paradites, Veliaj nisi një takim fasadë në godinat 26-27  në QS. Pasi e nisi takimin në mënyrë se si di vetë, me lajka dhe buzëqeshje, studentët e pranishëm aty i kanë rrëzuar gjithë propagandën. Studentët dhe aktivistët […]

Vazhdo të lexosh

Çani “palos” Besën/ ‘Nëse nuk do ishe pjesë e sektit Soros, s’do ishe ministre

Ministrja e re e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini, ka qenë e ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Zonë e Lirë”, prej nga ku ka treguar eksperiencat e saj profesionale të mëparshme, para se të bëhej zv. Ministre dhe më pas ministre. Në intervistën në studio, Shahini është shprehur se ka qenë shoqe klase […]

Vazhdo të lexosh

Arben Malaj sulmon ashpër Erion Veliaj/ Si ka mundësi që mos të dalë një ditë në televizor?

Ish-ministri i Financave Arben Malaj gjatë një interviste, akuzoi kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj për qeverisje arrogante pasi sipas tij ‘bazohet tek numri i gjobave që vendos bashkia, ndërkohë sjellje e Policisë Bashkiake e quan mizore’. ‘Problemi që ka bashkia e Tiranës është modeli i qeverisjes. Është arrogant. Bazohet te numri i gjobave, te sjellja […]

Vazhdo të lexosh

Nga Paulin Paplekaj/ Qyqetarët dhe “shpellarët”.

Ishte viti 2004. Qeveria shqiptare aso kohe, si nje bishë e varrueme, lëngonte në grahmat e fundit te ekzistencës saj. Arroganca dhe papërgjeshmëria e Kryeministrit Nano, kishin trashë zollumin në nivel neveritës. Te gjithë përbuznin me sakëlldi Kryeministrin dhe partinë e tij të dekompozueme që kutërbonte erë korrupsion e vjedhje. Përveç opozites ballore te Berishes […]

Vazhdo të lexosh

Meta, Rama, Ruçi e Veliaj homazhe të Varrezat e Dëshmorëve

Presidenti i Republikës, Ilir Meta dhe kryeministri Edi Rama, kreu i Kuvendit zhvilluan homazhe të Varrezat e Dëshmorëve në kuadër të 74-vjetorit të Çlirimit të Shqipërisë. Ata vendosën kurora me lule pranë monumentit “Nënë Shqipëri”.   Në këtë ceremoni ishte i pranishëm dhe kryebashkiaku Erion Veliaj dhe veteranë të luftës. Partia Demokratike nderoi dje kujtimin […]

Vazhdo të lexosh

Nesër Rama pritet të vulosë përfundimisht shembjen e Teatrit Kombëtar

Nesër mazhoranca qeverisë pritet të vulosë përfundimisht shembjen e Teatrit Kombëtar dhe ndërtimin e një të riu. Ndryshimet në draftin ligjor që u votuan dje mes debatesh në komision, do të futen për votim nesër në parlament. Sot (një ditë para seancës) Kryeministri Edi Rama ka shkuar në Kryesinë e Kuvendit ku po takon kreun […]

Vazhdo të lexosh