Reagon Vangjush Dako pas lajmit të publikuar nga Zëri i Amerikës

Pas lajmit të publikuar nga Zëri i Amerikës, sipas së cilës Departamenti Amerikan i Shtetit i ka ndaluar hyrjen për në SHBA, ish kreut të Bashkisë së Durrës, Vangjush Dako e familjes së tij vjen reagimi i këtij të fundit. Në një prononcim për News24, Vangjush Dako tha se nuk është në dijeni të nje […]

Vazhdo të lexosh

Berisha/ Ja si donin ta hidhnin nga kati i 15-të Vangjush Dakon

Edhe njëherë për shtatë pallatet pa leje në rërë në Qerret! Përgjigje Dakos! Përshendetje Gjush! Së pari dënoj qëndrimin tënd shpërfillës ndaj qytetarit dixhital, për të cilin kurrë nuk duhet të ankohesh, sepse ti jetën e ke prej qytetarit dixhital, kur ai me guxim denoncoi marrjen tënde peng nga Shullazi dhe tmerri që të krijuan […]

Vazhdo të lexosh

Veliera e Vangjush Dakos betonizohet nga firma e vëllait të tij/ Dokumenti

Kur mbron Velierën, Vangjush Dako mbron biznesin e tij, mbron paratë e veta. Jo më kot, kur flet për projektin, kryebashkiaku i ngjan tregtarit, të kapur nga ethet e shitjes së mallit, reklamimit, nxitimit për ta shitur dhe për të marrë paratë, sa më parë. Nuk janë pak para. Vlera e projektit kap 6 milion […]

Vazhdo të lexosh

PD dhe LSI bashkojë votat kundër Dakos në Durrës

Këshilltarët e LSI-së bashkuan votat me ata të PD-së në mbledhjen e Këshillit Bashkiak të Durrësit. Ata hodhën poshtë kërkesën e Ujësjellës Kanalizimeve të këtij qyteti për rritjen e çmimit të ujit të pijshëm me 20%. Kjo kërkesë u konsiderua e tepërt për xhepat e konsumatorëve, ndërkohë që qyteti dhe fshatrat përballen me një situatë […]

Vazhdo të lexosh

Gjykata e shkallës së parë në Durrës ka marë vendim të pezullojë punimet e Dako-s

Gjykata e shkallës së parë në Durrës ka marë vendim të pezullojë punimet me vlerën 5.4 milionë Euro të kryebashkiakut të këtij qyteti i cili po ndërton një objekt të quajtur Veliera, ngjitur me toren veneciane në qendër të Durrësit. Vendimi aktual vjen pas kërkesës së prokurorisë për të ndërprerë krejtësisht punimet. Më parë në bazë […]

Vazhdo të lexosh

Lubonja Dakos: Je një koqe injoranti! Dako: Ti ke rrjedhur në burg

Teksa ishin përballë njëri-tjetrit në emisioni ‘Të Paekspozuarit’ në ‘News 24’, Lubonja ka akuzuar Dakon për projektin ‘Veliera’, ndërsa e cilësoi atë një “injorant, ashtu si edhe kryeministri Edi Rama”. Madje Lubonja shkon edhe më tej, ndërsa shton se “kryebashkiaku Dako duhet të ishte arrestuar për këtë krim që ka bërë, duke punuar në një […]

Vazhdo të lexosh

Basha sfidon Edi Ramën: Qeveri teknike dhe më pas zbatojmë vettingun

Basha ka komentuar sot  akuzat e PS-së se protesta e opozitës ka si qëllim bllokimin e Vettingut dhe reformën në drejtësi. Në fjalën e mbajtur sot në protestë, Basha paraqiti dhe një ofertë të re për Kryeministrin. Ai tha se PD është gati të votojë ligjet e mbetura të reformës, me kushtin që më parë […]

Vazhdo të lexosh

Vangjush Dako nuk pyet për gjykatë. Vazhdon punimet në shesh

Vangjush Dako, edhe pas vendimit te Gjykates Administrative te Shkalles se Pare Durres, qe i kerkon Bashkise Durres te pezulloje punimet tek e gjithe pjesa e siperme e rruges, tek “Torra Veneciane”, ai vazhdon te punoje. Sot jane pare serish punonjes te firmes teksa punonin dhe jane fotografuar dhe filmuar nga pjestare te shoqerise civile.

Vazhdo të lexosh