Së shpejti dosje e re për Ramën

Nënkryetari Parlamentit, Edi Paloka ka reaguar pas deklaratës së kryetarit të PD-së Lulzim Basha, sipas së cilit Vangjush Dako është në bashkpunim me bandat e Durrësit. Paloka ka pohuar se shumë shpejt do një tjetër dosje do të hapet për Edi Ramën, krahas dosjes së Tahirit, dosja e Vangjush Dakos. “Shume shpejte do te hapet […]

Vazhdo të lexosh

Zbulohet pasuria marramendëse e Vangjush Dakos

Kryetari i Bashkisë së Durrësit Vangjush Dako rezulton një nga kryebashkiakët më të pasur në vend. Sipas portalit Spending Data Albania, rubrika Para dhe Pushtet  janë publikuar të dhëna mbi deklarimin pasurorë për vitin 2016 të Kryebashkiakëve të vendit. Nga të dhënat e portalit rezulton se Vangjush Dako është një drejtues Bashkie shumë i pasur. […]

Vazhdo të lexosh

Pse është alarmuar miku italian i Edi Ramës?

Njerëz të afërt me kryebashkiakun e Veronës Flavio Tosi janë të alarmuar nga risku i shpërthimit mediatik të një skandali që po konsumohet në Tiranë. Disa komunikime konfidenciale të siguruara nga Hashtag.al sugjerojnë se bashkëpunëtorët e Flavio Tosit po investohen për të sfumuar bujën e një kontrate të dyshimtë shitjeje e cila është denoncuar në […]

Vazhdo të lexosh