KANDIDON PËR TË MARRË BASHKINË E SHIJAKUT, SOCIALISTI DEL NË PËRGJIME ME ASTRIT AVDYLAJN

Gazeta gjermane Bild ka publikuar sot disa përgjime të Astrit Avdylajt, ku i përfshirë është edhe kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako. Ndërkohë në një përgjim zhvillohet një bisedë mes Astrit Avdylajt dhe kryetarit aktual të PS, Shijak Elton Arbana. Kreu i bandës së Shijakut, i kërkon Arbanës që të telefonojë kreun e INUK dhe të […]

Vazhdo të lexosh

‘Niçja’ i Gjushit kërkon lirinë, Krimet e Rënda refuzojnë kërkesën

Gjykata për Krimet e Rënda refuzon kërkesën për lirim nga qelia të Altin Avdylit, i arrestuar si pjesë e grupit të Avdylajve. I njohur edhe me pseudonimin “Nicja”, Avduli kërkoi zbutje te masës “arrest në burg”, duke pretenduar mungesë të provave. Nga ana tjetër, prokurori i çështjes kërkoi lënie të pandryshuar të masës me argumentin […]

Vazhdo të lexosh

Basha/ Të gjitha këto prova po shkatërrohen nga Arta Marku dhe Donika Prela

Lulzim Basha deklaroi në takimin me gazetarët se me Arta Markun, Prokuroria është vënë direkt në shërbim të krimit. Prokuroria e Krimeve të Rënda është shpartalluar me emërimin aty të Donika Prelës, është kthyer në një celulë kriminale që mbron kriminelët që nga Fatmir Xhafaj, Vangjush Dako, Ervis Çyrbja…” “Në Prokurorinë e Krimeve të Rënda […]

Vazhdo të lexosh

Përse Arta Marku, për cështjen e pronave nuk arreston Dakon, Gjikën, Sejdinin. Veliajn?

Arrestimi i kryebashkiakut të Lezhës është shoqëruar me shumë hamendësime e pikëpyetje. Së pari; ndalimi i Fran Frrokajt është arrestim politik apo pas tij fshihet diçka tjetër? Së dyti, a ka një skenar nga qeveria për të goditur vetëm kundërshtarët politikë? Së treti; përse Arta Marku nuk vë në lëvizje dosjet e korrupsionit të ministrave, […]

Vazhdo të lexosh