VANGJEL DULE: KUVENDI KA RËNË, PRESIDENTI TË SHPËRNDAJE PARLAMENTIN

Kreu i PBDNJ, Vangjel Dule  thotë se Kuvendi ka rënë. Sipas Dules, në mungesë te Gjykatës Kushtetuese, arsyeja juridike kërkon nismën e Presidentit për shpërndarjen e tij. ‘Pavarësisht farsës së zëvëndësimit të opozitës, tani edhe me saktësi matematike nuk mund të plotësohet më kërkesa e nenit 64 të Kushtetutës për 140 deputetë. Kuvendi ka rënë. […]

Vazhdo të lexosh

LSI-ja i bashkohet PD-së: Të merret masë ndaj Bushatit me sjellje rrugaçërore

Pas një fjalimi tërësisht të politizuar dhe në mënyrë të paprovokuar, Bushati në mungesë të argumentave dhe si pasojë e dështimit të axhendës integruese, në mbrojtje të vetvetes zgjodhi të ofendojë personalisht kryetarin e komisionit, z.Genc Pollo, dhe vijoi të përgojonte dhe deputetë të tjerë të opozitës . Deputetët e LSI-së në Komisionin e Integrimit […]

Vazhdo të lexosh

Përfaqësuesi i Kryeministrisë flet greqisht: Të gjithë ndjehemi nga pak grek

Festa Kombëtare e Greqisë ka bashkuar partitë minoritare në Shqipëri. Gjatë festës së zhvilluar dje në Finiq kanë qënë të pranishëm kryetari i bashkisë së Finiqit, Leonidha Kristo ,përfaqësuesi i kryeministrisë, Alket Hyseni, kryetari i PBDNJ, Vangjel Dule, kryetari i Partisë MEGA, Kristaq Kiço, zëvendëskonsulli i Greqisë në Gjirokastër, Kostandinos Niqelis, deputeti i PS, Andrea […]

Vazhdo të lexosh