Çollaku/ Është koha që kombi të ndalet dhe të reflektojë

Nese vjen ora e prekjes se kufijve, ka ardh ora e Bashkimit Kombetar… _____________________________________ Kombit, me shpejtesi, po i afrohet nje situate e ngjashme me ate te 100 viteve me pare, me konferencen e Londres (me ate qe ia qepi aq keq kufijte Kombit). Fatale eshte qe ne kete situate mungon qartesia strategjike dhe uniteti […]

Continue Reading

Idrizi i shfaq pakënaqësi Ramës për marrveshjen.

Kreu i Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi, ka mbajtur një takim me strukturat e kësaj force politike në Vlorë. Ai ka deklaruar se PDIU ka votuar reformat e rëndësishme, duke mos vendosur asnjë lloj kushti. Idrizi është shprehur më tej se PDIU qëndron në mazhorancë për shkak të kauzave dhe jo për shkak […]

Continue Reading