Skandali i tenderave në Policinë e Shtetit, 7 zyrtarë nën hetim

Një audit i Kontrollit të Lartë të Shtetit ka zbuluar në radhët e Policisë së Shtetit shkelje të mëdha në përdorimin e fondeve të buxhetit të shtetit dhe të mënyrës se si janë zhvilluar tenderat gjatë periudhës janar 2014 deri në gusht të 2016-ës. KLSH ka gjetur se në plot 43 prokurime publike, firmosja e […]

Continue Reading

Kombëtarja shqiptare me uniformat të reja

Shoqëria Italia e prodhimit të veshjeve sportive Macron, ka prezantuar së fundmi uniformën e re të Kombëtares shqiptare për vitin 2017. Kjo shoqëri e lindur më vitin 1971 e me seli në rajonin e Emilia Romanjës, prej 2001 është sponsor teknik në sektorin e futbollit profesionist duke furnizuar skuadra si Lazio, Bolonja e duke u […]

Continue Reading

Kualifikohet Atletico, por pa uniforma. Foto+video

Gjithçka nisi në aeroportin e qytetit Guayaquil, në ekuador ku skuadra argjentinase po përgatiste ndeshjen që do të luhej në kryeqytetin e Ekuadorit Quito. Në momentin e nisjes së avionit pak orë para ndeshjes, autoritetet e aeroportit ndaluan fluturimin charter të skuadrës argjentinase për shkak të një parregullsie në dokumentacion. Me rrezikun e humbjes së […]

Continue Reading