Braçe/ Ruani qetësinë, çdokush që ka hyrë nga Italia të vetëkarantinohet

Përmes një statusi në rrjetet sociale, ai bën thirrje qytetarëve të ruajnë qetësinë dhe të disiplinohen. Sipas Braçes, çdokush që ka hyrë nga Italia në Shqipëri gjatë javëve të fundit duhet të vetëkarantinohet për 14 ditë. Braçe thekson se të gjitha vendet me grumbullime të mëdha, veçanërisht shkollat duhet të 100-fishojnë kujdesin ndaj higjenës. Kujtojmë […]

Vazhdo të lexosh

Rama: Nuk do të japim asnjë lekë për investime në ujësjellës për bashki që nuk performojnë dhe nuk çojnë para reformën e ujit.

Kryeministri Rama duke folur ne nja takim ‘100 fshatrat’, mbi programin më të ri të qeverisë  deklaroi se për ata që duan të investojnë në agro-turizëm do të ketë ndihmë dhe lehtësira fiskale. Kreu i qeverisë tha se kjo ndihmë do të jetë e limituar, për periudha 2-3 deri në 4-vjeçare. Ndërkohë Rama iu drejtua të […]

Vazhdo të lexosh

Fiks Fare: Dy fabrika në Elbasan paketojnë ujin e përroit dhe e shesin për ujë të pishëm

Gazetarët e emisionit investigativ janë njoftuar nga qytetarët se abuzimi kryhet nga dy fabrika uji. Menjëherë gazetarët e emisionit shkuan për të verifikuar gjendjen aktuale nga afër. Fillimisht u gjetën dy fabrikat e ujit. Gjatë verifikimit rezultoi se jo shumë larg ndërtesave të këtyre fabrikave, ndodhet një përrua. Fiks Fare zbuloi se në vende të ndryshme […]

Vazhdo të lexosh

KOALICIONI PS-LSI PO MERR FLAKË, UJI PËR TA SHUAR ZJARRIN PO SHTERON

Gëzim Saliu Raporti  i DASH për drogën ishte një tjetër çështje në vazhdimësinë e problematikave që kanë përfshirë së fundmi koalicionin e majtë PS-LSI. Qëndrimet e vazhdueshme të LSI-së për problematikën e fenomenit të kanabisit as janë marrë parasysh nga socialistët qeveritarë, të cilët shpeshherë nuk kanë nguruar edhe të ironiozojnë deklaratat e aleatit. Kujtojmë […]

Vazhdo të lexosh