Protesta e studentëve/ Hidhen tymuese të gjelbra përpara Kryeministrisë

Studentët me megafon janë duke hedhur thirrje përpara zyrës së Kryeministrit për plotësimin e kërkesave të tyre. Njeri pas tjetrit ata marrin fjalën ndërkohë që kanë hedhur tymuese në ngjyrë të gjelbër. Policia është bërë gardh përpara godinës së qeverisë dhe vëzhgon ën qetësi, protestën, e cila po ndizet minutë pas minute me thirrje,  por […]

Vazhdo të lexosh

Plisat” shpjegojnë arsyen e Palermos në ndeshjen Shqipëri-Itali: Shashka për Armand Dukën

Grupi i tifozerisë kuq e zi Plisat ka shpjeguar arsyet se pse ata ndezën tymuese dhe shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes me Italinë për rreth 10 minuta. Grupimi ka bërë të ditur se trazirat në stadium u kryen në shenjë hakmarrjeje kundër kreut të Federatës së Shqipërisë të Futbollit (FSHF), Armand Duka për vendimin që atyre […]

Vazhdo të lexosh