Nga Artur Roshi/ Vendosja e TVSH përforcon sistemin e pengut të biznesit

Qeveria thotë se vitin që vjen do aplikojë skemën e TVSH edhe tek biznesi i vogël pa përjashtim.Motivimi i kësaj inisjative është formalizimi i ekonomisë,pra ti paguaj shtetit në masën që i takon në propocion me atë që fiton. Në pamje të parë është një parim që nuk mund ta kundërshtosh,parimi i pagesës së taksës […]

Vazhdo të lexosh

Basha: Ne do të luftojmë fort kundër vendosjes së TVSh-së dhe votës së lirë. Video

Lulzim Basha, ka dalë sot para medias në një deklaratë për shtyp lidhur me rezultatet e fundit të Eurobarometrit sipas të të cilit, mbi 50 % e shqiptarëve duan të largohen nga vendi. Basha premtoi se PD-ja do të angazhohet për të mos e lejuar largimin e shqiptarëve duke ndërmarrë si fillim dy nisma: Pengimin […]

Vazhdo të lexosh

Nga Nikollaq Neranxi: Ulja e TVSH-së për hotelet, hipokrizia e rradhës e qeverisë dhe shpërblimi për klientët e pushtetit

Ulja ne 6% e TVSH-se se cmimit per akomodim ne hotele, eshte manovra e rradhes per te na mbushur mendjen se ketu po merren masa anti varferi dhe pro zhvillimit te turizmit! Ne keto kushte ekstreme varferie te popullsise, masa e pare qe duhej te merrej, ishte ulja e TVSH-se se ushqimeve baze, nje premtim […]

Vazhdo të lexosh

Çmënduri/ Një drejtor televizioni emërohet në krye të QSUT-së

Ministrja e re e Shëndetësisë, Ogerta Manastirlliu puna e parë që ka bërë në drejtim të këtij dikasteri, ka qenë emërimi i pasardhësit të saj në QSUT. Do të jetë Enkel Joti drejtori i ri i Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza” në Tiranë. Joti ka qenë për disa vite drejtor i televizionit Top Channel, por […]

Vazhdo të lexosh

Dështon porti i Karpenit, Ekonomi akuzon Avokaturën e Shtetit

Projekti i shpallur në fundverën e vitit të kaluar ngjalli mjaft interes dhe mbi të gjitha skepticizëm, pasi  projektligji për ndërtimin e një porti gjigant në Karpen të Kavajës, me vlerë 5 miliardë dollarë ishte sa gjysma e prodhimit të brendshëm të Shqipërisë. Projekti, sipas draftit parashihte investim në një port të thellë që mundëson […]

Vazhdo të lexosh

Bjondja sexi, Pejana Elezi, tifozja e Tiranes do jetë imazh i sportit në Tvsh

Pejana Elezi do të jetë një tjetër imazh i sportit në TVSH. Me bjonden seksi jemi mësuar në rrjetet sociale, nëpërmjet fotove “hot” që ajo hedh. Ndaj dhe të gjithë sportdashësit, tashmë do të kenë një arsye më shumë për të parë emisionin e saj. Është bërë tashmë e modës që bukuroshet të angazhohen me […]

Vazhdo të lexosh