Agron Shehaj nxjerr blof Ramën/ Publikon videon me plazhet e boshatisura të Vlorës

Agron Shehaj ka publikuar një video në rrjetet sociale ku plazhet e Vlorës janë bosh, pavarësisht se jemi në mes të sezonit turistik. Shehaj shkruan se qeveria Rama, në vend që të merrej me thelbin, është marrë me fasada dhe mashtrime. Ja postimi i Agron Shehajt së bashku me videon e publikuar në rrjetet sociale […]

Continue Reading

Nga Nikollaq Neranxi: Ulja e TVSH-së për hotelet, hipokrizia e rradhës e qeverisë dhe shpërblimi për klientët e pushtetit

Ulja ne 6% e TVSH-se se cmimit per akomodim ne hotele, eshte manovra e rradhes per te na mbushur mendjen se ketu po merren masa anti varferi dhe pro zhvillimit te turizmit! Ne keto kushte ekstreme varferie te popullsise, masa e pare qe duhej te merrej, ishte ulja e TVSH-se se ushqimeve baze, nje premtim […]

Continue Reading